Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşımları Snapchat’e Ekleme Özelliğini Test Ediyor

Twitter kullanıcıların paylaşımlarını Snapchat’e göndermesine imkan tanıyacak.
Twitter Paylaşımları Snapchat’e Ekleme Özelliğini Test Ediyor

Pek çok farklı sosyal medya platformu farklı kullanım amaçlarına hitap edecek şekilde geliştiriliyor. Günümüzde bu platformlar her gün milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Şirketler uygulamalarını sürekli güncelliyor ve sundukları deneyimi iyileştirmeyi amaçlıyor. İnsanların en çok kullandığı başlıca platformlardan birisi Twitter olmakta. Mikro blog sitesi gündeme dair her konunun konuşulduğu bir sosyal mecra olarak biliniyor.

Şirket kısa zaman önce 2002 yılının gündem yaratan konularını paylaşmış ve insanların hangi içeriklere dair paylaşımlar yaptığını duyurmuştu. Çoğu insan pek çok farklı sosyal medya platformunda profillerini oluşturuyor. Bir mecrada paylaşılan bir içerik başka bir platformda da paylaşılabiliyor. Bu imkanın olmadığı zaman ise ekran görüntüleri şeklinde paylaşım yapılıyor. Twitter bu durumun önüne geçmek için yeni bir adım atıyor.

Twitter’dan Etkileşimi Artıracak Hamle

Twitter son dönemde kullanıcı etkileşimini artıracak özellikler ile dikkatleri üzerine topluyor. Geçtiğimiz günlerde hikaye paylaşımı olan Fleets özelliğini kullanıma sunan sosyal medya devi, bu etkileşimi daha da artıracak bir adım daha atıyor. İnsanların daha fazla ziyaretçiye ulaşması için Twitter’daki paylaşımlar ilerleyen dönemde Snapchat üzerinden de görünür hale gelecek.

Instagram, Facebook gibi mecralarda Twitter’daki içeriklerin ekran görüntüsü yoluyla paylaşıldığı görülüyor. Twitter bu işlemi Snapchat ile doğrudan gerçekleştirme imkanı tanıyacak. Bu sayede insanların ekran görüntüsü alma zahmeti ortadan kalkacak ve içeriklerinin etkileşim oranı artırılmış olacak.

Mikro blog sitesi ilk etapta Snapchat üzerinde test ettiği bu özelliği iOS kullanıcılarına sunmuş durumda. İlerleyen dönemde Android uygulamasında da bu özelliğin kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Paylaşılacak olan tweet Snapchat ekranında çıkartma olarak gösterilecek.

Paylaşımlar Snapchat Kurallarına Uygun Olmalı

Paylaşımlar Snapchat Kurallarına Uygun Olmalı

Snapchat’teki kullanıcılar gönderiye yukarı kaydırma işlemi yaparak erişim sağlayabilecek. Twitter yapılacak paylaşımlarla ilgili kullanıcılara bir de uyarıda bulunuyor. Snapchat’e gönderilen paylaşımların oranın kurallarına ait olduğuna dikkat çekiyor.

Şirket açıklamasında, “Snapchat’te paylaşılan ve yayınlanan Twitter içeriğinin, Twitter’daki içeriğin mevcut durumunu yansıtmayabileceğini ve Snapchat’in politikaları ile kurallarına tabi olacağını lütfen unutmayın.” uyarısına yer veriyor.

Gizli tweetler ise gizlilik kurallarından dolayı çıkartma olarak Snapchat’e eklenemeyecek. Bu paylaşımlar için ekran görüntüsü almaya devam edilebilir. Bu özelliğin ilerleyen dönemde Instagram üzerinde de kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Sosyal medya devinin ilerleyen dönemde ne gibi değişiklikler sunacağı merak ediliyor. Geliştirilen tüm bu özellikler ile ilk günden bu yana Twitter’ın büyük bir değişim geçirdiği görülüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum