Yatırım yapmaya başla!

Twitter Paylaşım Öncesi Makale Okuma Özelliğini iOS’a Hazırlıyor

Twitter kısa zaman önce Android’e getirdiği paylaşım özelliğini iOS için sunmaya hazırlanıyor.
Twitter Paylaşım Öncesi Makale Okuma Özelliğini iOS’a Hazırlıyor

Sosyal medya uygulamaları bilgi paylaşımının en yoğun olduğu mecraların başında geliyor. Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp başta olmak üzere bu platformlarda asılsız bilginin yayıldığına sıkça tanık oluyoruz. Kısa sürede viral olan paylaşımlar milyonlarca insanın yanlış bilgi sahibi olmasına neden oluyor.

Bu durumun ağırlıklı olarak yaşandığı platformların başında ise Twitter geliyor. Mikro blog sitesi kullanıcıların paylaşımları hakkında bilgi sahibi olacak farklı çözümler üzerinde çalışıyor. Twitter ekibi Haziran ayından bu yana kullanıcıların paylaşım yapmadan önce okumalarını tavsiye eden bir özelliği test ediyor.

Geçtiğimiz günlerde bu araç Android kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Gelen yeni açıklama şirketin bu özelliği iOS için test etmeye başladığı yönünde. iPhone ve iPad kullanıcıları gelecek güncelleme ile yapacakları paylaşımlar öncesi uyarılacak.

Yararlı Özellik iOS’a Geliyor

Yararlı Özellik iOS’a Geliyor

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada sistemin umut verici sonuçlar verdiği belirtildi. İlerleyen günlerde yapılan teste iOS kullanıcılarının da ekleneceği açıklandı. Bu özellik ile kullanıcılardan bir makaleyi paylaşmadan önce okumaları istenecek. Kullanıcılar bir makaleyi paylaştıklarında ya da alıntı yapmak istediklerinde ‘Başlıklar hikayenin tamamı değildir’ şeklinde bir uyarı ile karşılaşacak.

Twitter bunun açılır bir pencere olarak gösteriyor. Kullanıcılar bu makaleyi okumak zorunda değil ancak şirket yapılacak hatırlatmanın önemli olduğunu düşünüyor. Bilindiği üzere özellikle son dönemde dünya genelinde COVID-19 pandemisi etkisini gösteriyor. Milyonlarca insanı etkileyen salgınla ilgili sayısız paylaşım sosyal medyada yer alıyor. Bu nedenle virüsle ilgili yanlış bilginin yayıldığına pek çok kez tanık olduk.

Sosyal medya devi koronavirüsle ilgili kullanıcıları yanıltan bilgiler içeren paylaşımları işaretlemeye başlamıştı. iOS için gelecek paylaşım okuma önerisi özelliği ile beraber ilerleyen günlerde Twitter’ın tüm platformlarında ilgili aracın sunulduğunu görebiliriz. Bu aracın asılsız bilginin yayılmasında ne kadar rol oynayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum