Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Patronundan Düzenleme Özelliği Bekleyenleri Üzecek Açıklama

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, kendisine düzenleme butonu ile ilgili sorulan soruyu cevaplandırdı.
Twitter’ın Patronundan Düzenleme Özelliği Bekleyenleri Üzecek Açıklama

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor. İlk günden bu yana mikro blog sitesinin pek çok yeniliğe kavuştuğu biliniyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde paylaşımlara gelen cevaplara yönelik yeni bir güvenlik özelliği geliştirmesiyle gündeme gelmişti. Milyonlarca kullanıcı uzun zamandır Twitter’dan bir özelliğin beklentisi içerisinde.

Bilindiği üzere Twitter’da yapılan paylaşımları düzenlemek mümkün olmuyor. Gelen talepler ise bu işlemi yapılabilmesi için yeni bir düzenleme butonunun getirilmesi yönünde oluyor. Twitter cephesinden bu özelliğin değerlendirme aşamasında olduğuna dair haberler gelse de şirket tam olarak harekete geçmedi. Son olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey’den de bu butonu bekleyenleri üzecek bir açıklama geldi.

Jack Dorsey’den Düzenleme Butonu Açıklaması

Jack Dorsey’den Düzenleme Butonu Açıklaması

Twitter’ın patronu Jack Dorsey, katıldığı bir soru cevap videosunda kendisine yöneltilen soruları cevaplandırdı. Bir kullanıcıdan gelen düzenleme butonu ile ilgili soruya Dorsey’den olumsuz yanıt verdi. Mikro blog sitesinin patronu bu soruya “Muhtemelen hiçbir zaman yapmayacağız” açıklamasını yaptı. Milyonlarca kişinin beklediği bu özelliğin daha uzun süre gelmeyeceği anlaşılmış oldu. Aslında Dorsey geçtiğimiz yıllarda bu konuyla ilgili daha farklı bir açıklamada bulunmuştu.

2016 yılında sosyal medya devinin CEO’su, düzenleme özelliğine dair “Kesinlikle bir tür düzenlemeye ihtiyaç var” ifadelerine yer vermişti. Son yapılan açıklamada yer alan ‘Muhtemelen’ ibaresi de az da olsa bu özelliğin gelebilme ihtimalini doğuruyor. Jack Dorsey bu özelliği getirmeme sebeplerine de değindi. SMS mesajlarını örnek gösteren Twitter CEO’su, “Bir mesaj gönderdiğinde geri alamıyorsun. İlk günlerdeki bu havayı, bu hissi korumak istiyoruz” diye konuştu.

Kötü Amaçlı Kullaım Vurgusu

Kötü Amaçlı Kullaım Vurgusu

Bu tarz bir özelliğin kötüye kullanılma ihtimalinin altını çizen Dorsey, “Bir tweet gönderebilirsiniz ve birisi bunu retweet edebilir. Bir saat sonra bu tweet’in bağlamını tamamen değiştirebilirsiniz. Orijinal tweet’i retweet eden kişi tamamen başka bir şeyi yaymış ve retweet etmiş olur” olaya olan farklı bakışını vurgulamış oldu. Geçtiğimiz aylarda benzer bir açıklama Twitter ürün sorumlusu Kavyon Beykpour tarafından da yapılmıştı.

Beykpour yaz aylarında konuyla ilgili “Dürüst konuşmam gerekirse, bir noktada böyle bir özellik sunmamız gerektiğini düşünüyorum. Ancak şu an için bu özellik önceliklerimiz arasında bulunmuyor.” diye konuşmuştu. Sosyal medya devinin üst düzey yöneticilerinden gelen açıklamalar kısa vadede düzenleme butonunun gelmeyeceğini gösteriyor. Yine de ilerleyen süreçte az da olsa bu özellik için bir umut olduğunu söleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum