Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Patronu Jack Dorsey’in Kişisel Hesabı Hackerların Eline Geçti

Popüler sosyal medya uygulamalarından Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in kişisel hesabı hacklendi.
Twitter’ın Patronu Jack Dorsey’in Kişisel Hesabı Hackerların Eline Geçti

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, sürekli yeni özellikler geliştiriyor ve kullanıcı sayısını sürekli artırıyor. Bununla beraber şirket platformun güvenliği adına sürekli yeni önlemler almaya devam ediyor.

Bilindiği üzere mikro blog sitesinde kötüye kullanım ve uygunsuz içeriğe sıkça rastlanıyor. Bu uygunsuz içerikler arasında ırkçılık konusu da başı çekiyor. Sosyal medya devi platformunda ırkçılık yapıldığı tespit edilen paylaşımları kaldırıyor ve bu hesaplara yaptırım uyguluyor.

Ancak buna rağmen platformda bu tarz içeriklerin tam anlamıyla önüne geçildiğini söylemek mümkün değil. Yaşanan son olay ise bugüne kadar yaşanmamış bir durum oldu. Twitter’un CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hesabı korsanlar tarafından ele geçirildi ve hesaptan ırkçılık içeren paylaşımlar yapıldı. Şirketin yaşanan olayla ilgili araştırması sürüyor.

Twitter’ın Patronu Hacklendi

Twitter’ın Patronu Hacklendi

Twitter’ın kurucusu ve ortağı olan CEO’su Jack Dorsey, bugüne kadar şirketin geleceğe dair politikalarına ve gelecek olan yeni özelliklere dair değerlendirmeleri ile gündeme gelmiştir. Ancak bu sefer ilginç bir olay ile adından söz ettiriyor. Şirketin CEO’su tabiri caizse mekanin sahibi Jack Dorsey’in Twitter’daki hesabı korsanlar tarafından ele geçirildi. Hesabın 4 milyonu aşkın takipçisi var ve ele geçiren kişi tarafından ırkçılık içeren paylaşımlar yapıldı.

Yapılan paylaşımlar sonrası Twitter duruma el koydu ve söz konusu paylaşımlar anında kaldırıldı. Ancak milyonlarca takipçisi olan bu hesaptan yapılan paylaşımların çok sayıda ekran görüntüsü alındı ve kısa sürede başlıca gündem konularından birisi oldu. Sosyal medya platformlarının en çok eleştiri aldığı konuların başında kullanıcıların gizliliğinin yeterince sağlanamadığı yönünde oluyor. Twitter’ın patronunun kendi hesabının bu şekilde bir saldırıya uğraması gizlilik sorunlarının devam ettiğini gösteriyor.

Jack Dorsey Sessiz

Jack Dorsey Sessiz

Sosyal medya devinin patronunun Twitter hesabının hacklenmesi son derece ironik bir olay oldu. Şirketin CEO’sundan ya da Twitter’dan yaşanan hack olayıyla ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Son dönemde dijital ağların büyük bölümünde siber saldırılara ve hack olayları ile karşı karşıya kalınıyor. Sosyal medya platformları güvenliği sağlamak adına yatırımlar yapıyor ve yeni önlemler alıyor.

Ancak tam anlamıyla başarı sağlandığını söylemek zor. Geçtiğimiz yıl Facebook’ta milyonlarca kişinin verilerinin sızdırıldığı Cambridge Analytica olayı sonrası tüm gözler dijital platformların üzerine çevrilmiş durumda. Konuyla ilgili resmi ağızdan yapılmış tek açıklama Twitter sözcüsü Brandon Borman’dan geldi. Borman açıklamasında “Jack’in hesabının gizliliği ihlal edildi. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve ne olduğunu araştırıyoruz.” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum