Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Patronu Dorsey, Trump’ın Açıklamaları Sonrası Sorumluluğu Üzerine Aldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medyaya yönelik sert açıklamaları sonrası Twitter CEO’sundan yanıt geldi.
Twitter’ın Patronu Dorsey, Trump’ın Açıklamaları Sonrası Sorumluluğu Üzerine Aldı

Son birkaç gündür Twitter ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki iplerin gerildiği biliniyor. Başkan Trump’ın resmi Twitter hesabından posta yolu ile oy kullanılmasına yönelik yaptığı paylaşımlar, mikro blog sitesi tarafından etiketlendi. Etikette ‘Bu konu hakkındaki gerçekleri öğrenin’ başlığı ile yönlendirici bir bağlantıya yer verildi. Bu durum sonrası Başkan Trump başta Twitter olmak üzere sosyal medya şirketlerine aba altından sopa gösterdi.

ABD Başkanı açıklamasında sosyal medya platformlarına yönelik tehdit dolu açıklamalarda bulundu ve gerekirse bu mecraları kapatabileceğini söyledi. Açıklamasında bu şirketlere yönelik düzenlemeler yapılacağını söyleyen Trump’ın bu sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Twitter CEO’su Jack Dorsey’den ise Trump’ın tehdit dolu açıklamalarına yanıt geldi.

Twitter CEO’sundan Trump Açıklaması

Twitter CEO’sundan Trump Açıklaması

Başkan Trump geçtiğimiz gün Twitter’ı hedef aldığı açıklamasında, “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu düşünüyor. Buna izin vermemek için güçlü düzenlemeler yapacağız veya kapatacağız. Ne yapmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını 2016’da gördük. En çok hile yapan kazanır. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini toparla” ifadelerine yer vermişti.

Trump’ın bu sözleri sonrası Twitter CEO’su Jack Dorsey sessizliğini bozdu. Dorsey kendi hesabından konuyla ilgili, “Bir şirket olarak eylemlerimizden sorumlu olan biri var ve bu da benim. Lütfen çalışanlarımızı bunun dışında bırakın” diyerek tüm sorumluluğu üzerine almış oldu.

Dorsey konuyla ilgili sadece ABD değil dünyanın her yerinde düzenlenen seçimlerde, yanlış veya doğrulanmamış bilgilerin yayılmasının önüne geçeceğini söyledi. Tek amaçlarının insanların doğru bilgiye ulaşması olduğunu söyleyen Dorsey, kendilerini otorite olarak görmediklerinin altını çizdi. Gelişmeler gösteriyor ki önümüzdeki günlerde Twitter ile Trump arasındaki kavga bir süre daha devam edecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum