Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Özel Mesajların Yıllarca Silinmediği Ortaya Çıktı

Sosyal medya Twitter’da kullanıcıların özel mesajlarının hiçbir zaman silinmediği ve şirketin veritabanında tutulduğu belirtildi.
Twitter’da Özel Mesajların Yıllarca Silinmediği Ortaya Çıktı

Twitter sosyal medya dünyasının mihenk taşı uygulamalarından biri olarak uzun yıllardır faaliyet gösteriyor. Dev platform sayesinde dünya genelinde milyonlarca kullanıcı, gündeme dair gelişmeleri takip etme imkanı buluyor. Kullanıcı etkileşiminin oldukça yüksek olduğu platformda mesajlaşma büyük önem arz ediyor.

Sosyal medya uygulamalarının hemen hepsinde mesajlaşma işlevi mevcut. Popüler sosyal platformları WhatsApp ve Instagram’da bilindiği üzere kullanıcılar göndermiş oldukları özel mesajları silme imkanına sahip. Bu platformlarda mesajlar iki taraf için de silinirken Twitter kullanıcıları sadece kendi mesaj kutularından silme işlemi gerçekleştirebilirler. Ancak yapılan araştırmalar Twitter’daki mesajların aslında hiç silinmediğini ortaya koydu.

Twitter’da Mesajlar Halen Saklanıyor

Twitter’da Mesajlar Halen Saklanıyor

Konuyla ilgili rapor güvenlik araştırmacısı Karan Saini tarafından paylaşıldı. Rapora göre Twitter’da yıllar önce kullanıcılar arasında gönderilmiş özel mesajların silinmediği ortaya çıktı. Saini’nin araştırmasına göre Twitter’dan verilerin indirilmesini talep ederek söz konusu özel mesajlara ulaşmak mümkün.

Hatta Twitter hesabını silmiş ya da askıya almış kullanıcıların özel mesajlarına bile bu yolla erişilebiliyor. Twitter’da yaşanan bu durum sosyal medya devinin bir hatası mı yoksa olağan bir durum mu bilinmiyor. Ancak bu durumun kullanıcıların veri gizliliği açısından pek te güvenli olmadığı görülüyor.

Güvenlik araştırmacısı Saini ise bu durumun bir güvenlik açığı olmaktan ziyade işlevsel bir hata olduğunu belirtiyor. Konuyla ilgili Twitter yetkilileri ise yaptığı açıklamada “konunun tüm kapsamını göz önüne aldığımızdan emin olmak için daha fazla araştırıyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum