Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Özel Mesajları Şifrelemek için Çalıştığı Ortaya Çıktı!

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter’ın Android kodlarında mesajları şifrelemeye yarayan özelliklere rastlandı.
Twitter’ın Özel Mesajları Şifrelemek için Çalıştığı Ortaya Çıktı!

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, daha güvenli ve eğlenceli bir yer olmak için sürekli çalışmalar gerçekleştiriyor. Tabiri caizse eski günlerini aratan Twitter, yeniden şaşalı günlerine kavuşmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde Android uygulaması için yeni arayüz testleri yapan sosyal iletişim sitesi, güvenliğini de arttırmak için çalışıyor.

Bilindiği üzere Twitter, kullanıcılar arasındaki özel mesajların gizliliği konusunda sorgulanıyordu. Bu alandaki tartışmalara son vermek isteyen platform, direkt mesajları uçtan uca şifreleyerek “Gizli Sohbet” özelliğini kullanılabilir hale getirecek.

Yeni Özelliğe Android Uygulamasında Rastlandı

Twitter’ın direkt mesajların güvenliğini arttırmasını sağlayacak kodlara Android uygulaması üzerinde araştırma yapan bir öğrenci rastladı. APK paketi üzerindeki kodlara gözatan Massachusetts Dartmouth Üniversitesi öğrencisi Jane Manchun Wong, kullanıcıların birbirleri ile olan mesajlaşmalarının şifrelendiğini fark etti.

Twitter’da kullanıcıların mesajlaşması için birbirleri ile takipte olmaları gerekmiyor. Bu durum da iletilen mesajların güvenliği hakkında soru işaretleri doğuruyordu. Mesajlara eklenecek olan şifreleme katmanı ile iletileri sadece doğru parolaya sahip kullanıcılar görebilecek.

Twitter WhatsApp’ın İzinden Gidiyor

Twitter’in üzerinde çalıştığı “Gizli Sohbet” özelliği hali hazırda WhatsApp, Telegram ve Instagram gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının da içine yerleştirilmiş durumda. Twitter’ın uygulama kodlarında anlaşıldığı üzere uçtan uca şifreleme özelliği şu anda test aşamasında.

Son dönemde özellikle Facebook’un veri skandalı ile dünya gündemini meşgul etmesi diğer sosyal medya platformlarının da diken üstünde olmasına neden oluyor. Bu anlamda ders çıkarmış görünen Twitter, önümüzdeki günlerde mesajların güvenliğini arttıracak yeni özelliğini kullanılabilir hale getirecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum