Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su Açıkladı: Onaylanmış Hesap Sistemi Herkese Açılıyor!

Sosyal medya devi Twitter, onaylanmış hesap sistemine yönelik iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…
Twitter CEO’su Açıkladı: Onaylanmış Hesap Sistemi Herkese Açılıyor!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Böylesine kalabalık bir platformda, bir kişiye ya da bir kuruma ait birden fazla sayfa açılabiliyor. Bu durum sonrası da bilgi kirliliği ortaya çıkıyor.

Twitter daha önce bu durumun önüne geçmek için onaylanmış hesap uygulamasını hayata geçirmişti. Bu sistem sayesinde sayfalarının yanına mavi tık alan hesaplar, resmi hesap olarak kendilerini doğrulama fırsatı buluyorlardı.

Ancak bu sistem Twitter’daki tüm hesaplar için kullanılabilir durumda değildi. Hesabını doğrulamak isteyen kişilere Twitter bir takım ön şartlar sunuyordu. Twitter CEO’su Jack Dorsey, onaylanmış hesap sistemiyle ilgili önemli değişiklikler olacağına dair sinyaller verdi.

‘Amaç Doğrulama Hizmetini Herkese Açmak’

Bugüne kadar kullanıcılar hesaplarına mavi tık ibaresini eklemek için oldukça zahmetli yollardan geçiyordu. Sosyal medya devinin CEO’su Dorsey, amaçlarının doğrulama sistemini herkesin hizmetine açmak olduğunu belirterek, “insanların kendileri hakkındaki daha fazla gerçeği bizim yargıçlığımız olmadan onaylayabileceği, ön yargılardan uzak bir sistem kurmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Twitter CEO’sunun bu açıklamasını sosyal medya platformu için radikal bir değişiklik olarak tanımlayabiliriz. Bugüne kadar Twitter, hesap onaylama kriterlerinde sanatçı, sporcu, politikacı gibi tanınmış kişilere öncelik veriyordu.

Twitter Daha Güvenilir Olmak İstiyor

Twitter onaylanmış hesap sisteminde yapacağı değişiklik ile kimliğini doğrulayan herkese onaylanmış hesap rozetini vermeyi planlıyor. Ancak sistemin ne zaman aktif olacağına dair net bir açıklama yapılmış değil.

Jack Dorsey yapılacak olan değişiklikle daha güvenilir olmak istediklerini belirterek “Dünyanın en güvenilir servislerinden bir tanesi olmak istiyoruz ve bunun için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz.” ifadelerine yer verdi. Yapılacak olan değişiklik ile beraber Twitter’daki sahte ve zararlı hesapların çok daha kolay bir şekilde tespit edilmesi beklenleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum