Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Mobil Uygulaması için Fiziksel Güvenlik Anahtarı Getiriyor

Twitter iOS ve Android uygulamasında fiziksel doğrulama anahtarlarını kullanıma sunacak.
Twitter Mobil Uygulaması için Fiziksel Güvenlik Anahtarı Getiriyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, her geçen gün yeni bir özellik ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Geçmiş yıllardan bu yana pek çok değişiklik kazanan mikro blog sitesi büyük bir değişim geçirdi. Yapılan değişim yeni araçların yanı sıra güvenliğe yönelik olabiliyor. İnsanların hesap güvenliklerinin sağlanması adına Twitter çok sayıda doğrulama aracı geliştiriyor.

Bilindiği üzere yeni nesil platformların büyük bölümünde iki faktörlü kimlik doğrulaması kullanılıyor. Bu özellik uzun zamandır Twitter’da da mevcut durumda. Ancak araştırmacılar belirli durumlarda bu doğrulama sisteminin bile siber korsanlara karşı çaresiz kaldığını belirtiyor.

Twitter ise masaüstünde kullanılan bir güvenlik seçeneğini önümüzdeki günlerden itibaren iOS ve Android platformlarına getiriyor. Artık kullanıcılar hesaplarını fiziksel güvenlik anahtarları ile koruyabilecek. Bu da daha güvenli bir oturum açma imkanı tanıyacak.

Güvenliğe Yönelik Yeni Adım

Güvenliğe Yönelik Yeni Adım

Twitter bünyesinde bulunan WebAuthn API’si aracılığı ile fiziksel güvenlik anahtarları ile hesap güvenliğini kolay hale getiren donanımlara sahip olabilecek. Şirket 2018 yılında bu doğrulama yöntemini masaüstü platformunda kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Artık by doğrulama yöntemi iOS ve Android uygulamasında da kullanılabilir olacak. Şirket kullanıcıların profillerini güvene almak için daha fazla seçenek sunduğunu belirtiyor.

Özellikle cep telefonu numaralarını doğrulama seçeneği olarak kullanmak istemeyen kişiler için bu yöntem son derece yararlı olacaktır. Son dönemde tanınmış pek çok hesap hackerlar tarafından saldırıya uğramış ve kullanıcılardan dolandırıcılık amacıyla bitcoin talep edilmişti. Korsanların Twitter çalışanlarının kontrol paneline erişim sağladığı ve bu sayede pek çok hesaba izinsiz erişimde bulunduğu belirtilmişti.

2018 yılında ABD’de siber güvenliğe yönelik bir rapor, ekonomik maliyetlerin 2016 yılında 57 milyar dolar ile 109 milyar dolar arasında olduğunu ortaya koymuştu. Masaüstü uygulamasında kullanılan bu doğrulama aracının önümüzdeki günlerde iOS ve Android sürümlerine gelmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum