Yatırım yapmaya başla!

Twitter’a Mesajlara Emoji ile Tepki Vermeyi Sağlayan Özellik Geldi

Twitter’da iPhone kullanıcılarının aşina olduğu mesajlara emoji ile tepki verme özelliği kullanıma sunuldu.
Twitter’a Mesajlara Emoji ile Tepki Vermeyi Sağlayan Özellik Geldi

Sosyal medya uygulamalarının kullanıcı sayısını artırmak ve daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştirdiğine tanık oluyoruz. Facebook, Instagram Twitter, Snapchat ve TikTok gibi popüler mecralar kullanıcı zevklerine yönelik pek çok farklı özellik ile adından söz ettiriyor. Mikro blog sitesi Twitter ise kullanıcı etkileşimin üst seviyede olduğu sosyal mecraların başında geliyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Android sürümü için yeni bir güncelleme yayınlamıştı.

Ancak bu güncelleme kilitlenme sorunu ile gündeme geldi ve Twitter kullanıcılara güncelleme yapmamalarını söylemişti. Sosyal medya devi bu sefer mesajlaşma bölümünü kullanan kişileri memnun edecek yeni bir özellik yayınladı. Gelen yeni özellik ile gönderilen anlık mesajlara emojiler ile tepkiler verilebilecek. Bu özellik daha önce başka mesajlaşma uygulamalarında da karşımıza çıkmıştı.

Emojilere Reaksiyon Verilecek

Emojilere Reaksiyon Verilecek

Günümüzde metin iletişiminde emojiler büyük yer tutmaya başladı. WhatsApp, Messenger, Instagram’da kullanıcıların mesajlarında emoji kullanımını sıkça tercih ettiğini söyleyebiliriz. Twitter ise son olarak Android, iOS ve masaüstü kullanıcıları için geliştirdiği özellik ile emoji kullanmayı sevenleri memnun edecek. Yapılan duyuru ile mesajlaşmalarda bir iletinin üzerine basılı tutarak emoji ile reaksiyon göstermek mümkün olacağı açıklandı.

Gönderilen reaksiyon karşı taraftaki kullanıcıda bildirim olarak gösterilecek. Mesajın üzerinde parmak basılı tutularak kimin tepki verdiği görülebilecek. Ayrıca kullanıcılar isterse göndermiş oldukları reaksiyonu geri alabilecekler. Bilindiği üzere iPhone kullanıcıları tarafından iMessage uygulamasında da uzun zamandır bu özellik kullanılıyor.

Keza Facebook’un hem kendi uygulamasındaki ifadeler hem de Messenger uygulamasındaki mesajlara reaksiyon verme özelliği de bu minvalde çalışıyor. Uzmanlar Twitter’ın getirdiği yeni özelliğin mesajlaşma oranını artırabileceğinin altını çiziyor. Sosyal medya devi yeni özelliğini yayınladı ancak tüm kullanıcılara ulaşmasının birkaç gün alabileceği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum