Yatırım yapmaya başla!

Twitter Masaüstü Görünümünü Sadeleştirmeye Hazırlanıyor

Sosyal medya devi Twitter, masaüstü arayüzünü daha sade bir görünüme kavuşturmaya hazırlanıyor.
Twitter Masaüstü Görünümünü Sadeleştirmeye Hazırlanıyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, mobil üzerinden olduğu kadar masaüstü üzerinden de yoğun kullanıcı trafiği çekmekte. Kullanıcı etkileşiminin yüksek olduğu platformda, arayüzün kullanışlı olması büyük önem teşkil etmekte. Şirket masaüstü arayüzüne dair yeni denemeler yapıyor.

Sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde denemelere başlayan sosyal medya devi, daha sade ve basit bir görünüm üzerinde çalışıyor. Platforma masaüstü üzerinden bağlanan bazı kullanıcılar arayüzdeki değişiklikleri görebilirler. Henüz şirket resmi bir açıklama yapmış değil ancak önümüzdeki dönemde arayüze dair hazırlıklar olduğu aşikar.

Masaüstü için Yeni Arayüz Yolda

Masaüstü için Yeni Arayüz Yolda

Twitter’in yeni arayüzünde sekme sayısının üçten ikiye düşürüldüğü görülüyor. Sol tarafta haber kaynağına yer verilen yeni arayüzün sağ tarafında ise trend konulara yer verilmiş. Sol taraftaki üçüncü menüyü ise kullanıcılar isteğe bağlı olarak açabiliyor. Şirketin yapmış olduğu bu yenilik ile görünümü daha sade bir hale büründürmek istediği anlaşılıyor. Yapılan denemeler ile ilgili sosyal medya devinden bir sözcü yaptığı açıklamada bazı şeyleri test ettiklerini ve insanların farklı arayüzleri görmelerine imkan sağladıklarını belirtti.

Yetkili geri bildirim alarak insanların ne düşündüğüne dair bilgi sahibi olduklarını da sözlerine ekledi. Hazırlanan yeni arayüzde gelen diğer özelliklere değinecek olursak, metin boyutunu değiştirmek, koyu mod geçişi ve popüler tweetler ile yeni tweetler arasında seçim yapma imkanı göze çarpıyor. Dünya genelinde 330 milyon aktif kullanıcıya sahip olan sosyal meda devi, katılımı artırmak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yeni arayüz ile ilgili Twitter’dan resmi bir açıklama gelmiş değil. Henüz test sürecinde olan arayüzün önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması ve tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor. Ancak kullanıcılardan olumsuz yönde çok fazla geri bildirim gelmesi halinde, Twitter’ın yeni arayüz fikrinden vazgeçmesi de imkan dahilinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum