Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanılmayan Hesapları Silme Planını Başka Bahara Erteledi

Mikro blog sitesi Twitter kullanılmayan hesapları silmekten şimdilik vazgeçtiğini duyurdu.
Twitter Kullanılmayan Hesapları Silme Planını Başka Bahara Erteledi

Twitter milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan en büyük sosyal mecralardan biri konumunda. Platform her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. 2006 yılında kurulan şirket aradan geçen 13 sene içerisinde sürekli kullanıcı sayısını artırmaya devam etti.

Bununla beraber şirket daha iyi bir deneyim sağlamak adına yeni özellikler geliştiriyor. Geçen zaman içerisinde platformda çok sayıda hesap oluşturulduğu biliniyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler sosyal medya platformları belirli zaman aralıkları ile kullanılmayan hesapları silmeyi tercih ediyor.

Geçtiğimiz gün itibariyle Twitter bu yönde bir karar almış ve aktif olmayan hesapları kalıcı olarak sileceğini duyurmuştu. Yapılan bu duyuru sonrası pek çok kullanıcıdan Twitter olumsuz yönde geri dönüşler aldı. Şirket yeni bir açıklama daha yaptı ve şimdilik bu hesapları silmekten vazgeçtiğini duyurdu. Sosyal medya devi bu işlemi yapmadan önce hayatını kaybeden kullanıcılara yönelik yeni bir düzenleme yapacağını açıkladı.

Twitter Geri Adım Attı

Twitter Geri Adım Attı

Milyonlarca kullanıcı hesabının kayıtlı olduğu Twitter, aydan fazla giriş yapılmamış hesapları 11 Aralık tarihine kadar kalıcı olarak sileceğini açıkladı. Burada kullanılmayan hesaplar ile beraber hayatını kaybeden kullanıcı hesaplarının da kaldırılması planlandı. Ancak kullanıcılar bu duruma tepki gösterdi ve kaybettikleri kişilerin profillerine yönelik anma mesajları bıraktığını belirtti.

Twitter ise bu talebe olumlu yönde geri dönüş yaptı ve ölen kişilerin hesapları için yeni bir düzenleme yapacağını açıkladı. İletişim uzmanı Drew Olanoff, TechCrunch’a yaptığı açıklamada dört yıl önce kaybettiği babasının hesabında halen onun için anma mesajlarının yer aldığını ve Twitter’ın bu kararı almasının ardından büyük bir üzüntü duyduğunu söyledi.

Sosyal medya devi açıklamasında hesapları kaldırırken bu durumu göz önünde bulundurmadıklarını açıkladı ve hayatını kaybeden insanların hesapları için yeni bir düzenleme yapacağını belirtti. Bu hesapları anıt haline getirecek bir çözüm bulana kadar şirket aktif olmayan hesapları silmekten vazgeçmiş oldu.

Karar Şimdilik Ertelendi

Karar Şimdilik Ertelendi

Uzun yıllar boyu hizmet veren ve en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ilk defa bu denli büyük bir hesap temizliği yapmaya hazırlanıyordu. Şirketin geçtiğimiz gün almış olduğu bu kadar sonrası kullanıcı adlarını boşa çıkarmak gibi bir amaçlarının olmadığının da altını çizdi. Burada asıl amaçlananın aktif kullanılmayan hesapları kaldırarak kullanıcıların gerçek takipçi sayılarını görmek ve toplam sayıyı görmek olduğu belirtildi.

Twitter bu uygulamaya ilk olarak ABD’de başlayacak ve dünya genelinde aktif olmayan tüm hesaplara bu işlemi uygulayacaktı. Tahminler milyonlarca hesabın bu temizlik işleminden nasibini alacağını belirtiyordu. Geçtiğimiz aylarda sosyal medya devi 145 milyon kullanıcısı olduğunu açıklamıştı.

Yapılan son duyuru gösteriyor ki Twitter’ın aktif olmayan hesapları silme planı bir süre daha ertelenmiş oldu. Ancak hayatını kaybeden hesaplara yönelik bir düzenlemenin yapılmasının ardından kullanılmayan bu hesaplara yönelik kaldırma işlemi yeniden gündeme gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum