Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıların Yanıtları Sınırlamasını Sağlayan Aracını Sunuyor

Twitter daha önce duyurusunu yaptığı yanıt sınırlama özelliğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.
Twitter Kullanıcıların Yanıtları Sınırlamasını Sağlayan Aracını Sunuyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, sürekli yeni özellikler test etmeyi sürdürüyor. Özellikle son dönemde COVID-19’un da etkisiyle daha popüler hale gelen mecra, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacak pek çok farklı özellik üzerinde çalışıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde saldırganların hedefi olmuştu. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Bill Gates, Apple, Uber gibi tanınmış hesaplar hackerlar tarafından ele geçirilmiş ve kullanıcılardan Bitcoin toplanmıştı.

Bu durumun etkilerini yeni yeni üzerinde atan sosyal medya devi kullanıcıların yanıtları düzenlemesine yönelik geliştirdiği özelliği yayınlamaya hazırlanıyor. Sosyal medya devi daha önce paylaşımların altına gönderilen yanıtlar için sınırlama özelliği üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Bu özellik test ediliyor ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yanıt Sınırlama Özelliği Geliyor

Yanıt Sınırlama Özelliği Geliyor

Mayıs ayından beri test edilen yanıt sınırlama özelliğinin ilk etapta iOS kullanıcılarına sunulacağı açıklandı. Bir süredir sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabilen bu özelliğin tüm iOS ekosistemine yayılacağı belirtiliyor.

Twitter’ın App Store’daki uygulama sayfasında yeni özellikle ilgili, “Mayıs ayında tamamen istediğiniz kişilerle sohbet etmenizi sağlayan, böylelikle daha anlamlı değişiklikler yaratmanızı mümkün kılan bir yöntemi test etmeye başlamıştık. Artık bu yeni özelliği herkes kullanabilir ve tweetlerine yanıt verebilecek kişileri seçebilir.” ifadeleri yer alıyor.

Kullanıcıların bu özellikten yararlanması için tweet oluşturma ekranında ‘Herkes yanıt verebilir’ kutusunu aktif hale getirmesi gerekiyor. Burada diğer seçenekler ‘Takip ettiğiniz kişiler’ ve ‘Sadece bahsettiğiniz kişiler’ olarak sıralanıyor. Özellikle yüksek takipçiye sahip kullanıcılar paylaşımlarının altına herkesin yanıt vermesini tercih etmeyebilir.

Bu arayışta olan kullanıcılar için ilgili özelliğin son derece kullanışlı olacağını söyleyebiliriz. iOS için sunulan bu özelliğin ilerleyen günlerde Android ve masaüstü platformları için de yayınlanması bekleniyor.

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Android Uygulamasında Güvenlik Açığı

Mikro blog sitesi yeni özellikler üzerinde çalışmasının yanı sıra, belirli zamanlarda güvenlik açıkları ile adından söz ettiriyor. Son olarak Android kullanıcıların ufak bir bölümünü etkileyen güvenlik riski tespit edildi. Sosyal medya devi ilgili açığın kapatıldığını ancak bazı kullanıcıların özel mesajlarına izinsiz erişim sağlanmış olabileceğini açıkladı.

Söz konusu açıktan Twitter’ın eski Android sürümlerinde yüklü uygulamasını kulanan kişilerin etkilendiği belirtiliyor. Tüm Android ekosistemi içerisinde bu kitlenin yüzde 4 olduğunu ve bunların Android 9 ve Android 8 sürümlerini kullandığı açıklandı. Açık tespit edilmiş olmasına rağmen saldırganlar tarafından kötüye kullanıldığına dair bir kanıta rastlanmadığı belirtildi.

Mikro blog sitesi bu gibi olayların tekrarlanmaması adına üçüncü parti uygulamaların verilere erişimini engelleyecek adımlar atıyor. Şirket bunun için Android’in imkanları ile beraber yeni güvenlik önlemlerini uygulamaya koyduğunu açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum