Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıların Kendi İstedikleri Konuları Takip Edeceği Bir Özellik Geliştirdi

Popüler uygulama Twitter, kullanıcıların kendi istedikleri konu başlıklarını takip etmelerine imkan sağlayacak.
Twitter Kullanıcıların Kendi İstedikleri Konuları Takip Edeceği Bir Özellik Geliştirdi

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün daha fazla kitleye ulaşmaya devam ediyor. Platformlar kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni özellikler geliştiriyor. Twitter ise bu uygulamalar arasında en fazla kullanıcı sayısına ve yüksek etkileşime sahip olan başlıca platformlar arasında yer alıyor. Özellikle haber kaynağı takibi için Twitter’ın en uygun mecralardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Gündeme dair herhangi bir konuyla ilgili haber takibinin yapıldığı Twitter, bu özelliğini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Bu çerçevede şirket ‘Konular’ adını verdiği yeni bir hizmet geliştirdi. Sosyal medya devi daha önce bu özelliğin benzerleri üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Önümüzdeki günlerden itibaren sunulacak olan özellik ile kullanıcılar kendi ilgi alanlarına yönelik konulara özel paylaşımları ve haberleri takip edebilecek. Bu özelliğin Instagram’da geçtiğimiz günlerde sunulan hashtag takibi ile benzerlik taşıdığını söyleyebiliriz.

Twitter’dan Kullanıcılara Özel Takip Aracı

Twitter’dan Kullanıcılara Özel Takip Aracı

Sosyal medya devi daha önce liste oluşturma ve takip edilen kişilerin beğenilerinin ana sayfada görünmesi gibi özellikleri geliştirmişti. Yine de bu özelliklerin ilgi alanlarına yönelik konuların takibi konusunda yetersiz olduğu söylenebilir. Instagram bu durumu hashtag takip edilmesini sağlayan bir araç ile çözmüştür.

Benzer özellik Twitter’da yerini almaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında test edilmeye başlanan özellik ile kullanıcılar 300’den fazla konu arasından seçim yapabilecek. Seçilen konular ile ilgili paylaşımlar bir araya toplanacak ve kullanıcıların önüne sunulacak. Başlıca konular arasında eğlence, siyaset, spor, oyun gibi başlıklar yer alıyor.

Twitter’da kullanıcılar bu sayede takip etmedikleri hesaplara dair ilgi alanlarına yönelik paylaşımlar hakkında bilgi sahibi olabilecek. Tabi bu özellik konuyla ilgili atılan tüm iletileri kullanıcıların karşısına çıkarmayacak. Bu noktada Twitter’ın sahip olduğu güvenlik algoritması devreye girecek. Bilindiği üzere Twitter kötüye kullanımın son derece yaygın olduğu mecralardan birisi.

İlginç Kullanıcı Araştırması

İlginç Kullanıcı Araştırması

Popüler mikro blog sitesinin bu özelliği geliştirmesi ile ilgili bir araştırma ilginç sonuçlar ortaya koydu. Araştırmaya göre platformda yapılan paylaşımların yüzde 80’inin kullanıcıların sadece yüzde 10’u tarafından yapıldığı ortaya konmuştu. Bu da hep aynı kişilerin birbirleri ile etkileşime girdiğini gösteriyor. Şirket bu konuyla ilgili daha önce Anlar özelliğini sunmuş ve Keşfet bölümünü daha işlevsel hale getirmişti.

Twitter’ın yeni özelliği ile ilgili şirket yetkilisi Rob Bishop açıklamasında “İnsanların Twitter’a üye olmasının asıl sebebinin ilgilendikleri şeyleri takip etmek olduğunu biliyoruz. Zorluk şu ki Twitter’da bunu yapmak günden güne zorlaşıyor” diye konuştu.

Pek çok kullanıcı ise Twitter’ın yapısının karmaşık olduğundan yana dert yanıyordu. Yeni araç sayesinde kullanıcılar ilgi alanlarına yönelik içerikleri maksimum şekilde görebilecek. Twitter yeni aracını 13 Kasım 2019’da resmi olarak kullanıma sunacağını duyurdu. Şu an için 300 civarında sınırlı olan konu başlıklarının önümüzdeki günlerde daha da artırılması bekleniyor.

Gizlilik Seçenekleri Çoğalıyor

Gizlilik Seçenekleri Çoğalıyor

Sosyal medya devi bir yandan da gelecek yıldan itibaren kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına yeni gizlilik seçenekleri sunmaya hazırlanıyor. Şirketin Başkan yardımcısı Dantley Davies, 2020 yılından itibaren uygulamaya konacak yeni özelliklerden bahsetti. Davies’in açıklamalarına göre artık kullanıcılar istemedikleri takdirde tweetlerinin retweet edilmesini engelleyebilecek. Üstelik kullanıcıların profilleri açık olsa bile bu özellik kullanılabilir durumda olacak.

Bir diğer özellik ise kullanıcıların etiketlendikleri sohbetlerden kendileri isterlerse çıkmalarına yönelik. Profil gizlenmemiş bile olsa kullanıcılar isterlerse başkalarının kendilerinden bahsetmesinin önüne geçebilecek. Son olarak ise Twitter’da atılan hashtag ile atılan paylaşımların başkaları tarafından görülmesi engellenebilecek. Kötüye kullanım ve spam yapan kullanıcılar nedeniyle sosyal medya devi önümüzdeki yıldan itibaren güvenliğe daha fazla önem verecek gibi görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum