Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıları Bilgilendirmek Amacıyla Gizlilik Merkezi Oluşturuyor

Twitter kullanıcılarına daha net olmak adına yeni bir gizlilik merkezi oluşturacağını duyurdu.
Twitter Kullanıcıları Bilgilendirmek Amacıyla Gizlilik Merkezi Oluşturuyor

Sosyal medya uygulamaları günümüzde hemen herkesin başlıca kullandığı araçlar haline geldi. İnsanların kendi profillerini oluşturduğu ve kişisel bilgilerini paylaştığı bu mecralar son dönemde sıkça güvenlik ihlalleri ile gündeme geliyor. Bu uygulamalar arasında Facebook’un başı çektiğini söyleyebiliriz.

Mikro blog sitesi Twitter ise Facebook kadar olmasa da belirli zaman aralıkları ile bazı gizlilik sorunları ile adından söz ettirmişti. Şirket platformundaki güvenlik seviyesini daha etkin hale getirmek adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Sosyal medya devi yeni bir yazı paylaştı ve kullanıcıların gizliliğine yönelik yeni bir bölüm oluşturacağını duyurdu. Twitter Gizlilik Merkezi adı verilen bu bölüm ile kullanıcılara yönelik güvenlik bilgilendirmeleri birinci ağızdan yapılmış olacak. Bununla beraber önümüzdeki yıldan itibaren şirket gizlilik politikasında da bir dizi yeniliğe gideceğini açıkladı.

Twitter’dan Gizlilik Hamlesi

Twitter’dan Gizlilik Hamlesi

Bilindiği üzere sosyal medya platformları belirli zaman aralıkları ile güvenlik ve gizlilik politikalarını güncelliyor. Bu güncellemeler ile yeni kurallar geliyor. Pek çok kullanıcıların gelen yeniliklerden haberi olmayabiliyor. Twitter bu sorunu ortadan kaldırmak adına yeni bir bölüm oluşturuyor. Gizlilik Merkezi adı verilen bu bölüm ile kullanıcıların gizliliğine yönelik sosyal medya devinin neler yaptığına dair bilgilendirme yapılacak.

Twitter’dan gizlilik konusuna dair yapılan açıklamada “Şirketlerin, güvenerek kişisel bilgilerini emanet eden insanlara karşı daha sorumlu bir tutumla yaklaşması gerektiğine ve sadece kişisel bilgileri korumakla kalmayıp bunu nasıl yaptığını açıklaması gerektiğine inanıyoruz” ifadeleri yer aldı.

Şirketten ayrıca açılan yeni bölüm ile ilgili “Bugün şartlarımızı ve gizlilik politikamızı güncelliyoruz ve Twitter Gizlilik Merkezi’ni başlatıyoruz. Bu güncellemeler bizi sorumlu ve verilerinizi güvende tutmaya yönelik, gelişmekte olan bir gizlilik ve veri koruma programı tarafından desteklenmektedir.” açıklaması yapıldı.

Twitter geçtiğimiz Nisan ayında Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında gizlilik politikasını güncellediğini duyurmuştu. Şirket ayrıca kullanıcıların e-posta ve telefon numaralarının yanlışlıkla da olsa sızdırıldığını itiraf etmiş özür dilemişti. Benzer olayları yaşamak istemeyen sosyal medya devinin gizlilik konusundaki hassasiyetinin her geçen gün daha da arttığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum