Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcılara Yaptıkları Paylaşımları Düzenleme İmkanı Verecek

Popüler mikroblog sitesi Twitter önümüzdeki günlerde kullanıcılar için Tweet düzenleme özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu.
Twitter Kullanıcılara Yaptıkları Paylaşımları Düzenleme İmkanı Verecek

Sosyal medya devi Twitter, son günlerde ses getirecek değişiklikler ve güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Dünyanın önde gelen mikroblog sitesi, her geçen gün büyümesini sürdürürken, radikal değişiklikler yapmaya devam ediyor. Şirket son olarak aldığı radikal karar ile beğen butonunu kaldırmaya hazırlandığını duyurmuştu.

Bilindiği üzere Twitter kullanıcılarının uzun zamandır en dertli olduğu konulardan birisi, yaptıkları paylaşımları düzenleyemiyor olmaları. Facebook, Instagram gibi popüler uygulamaların aksine kullanıcılar attıkları Tweet’leri düzenleme imkanı bulamıyordu. Ancak önümüzdeki günlerden itibaren Twiter’da bu alanda yeni bir dönem başlıyor.

Tweet Düzenleme Dönemi Başlıyor

Tweet Düzenleme Dönemi Başlıyor

Bugüne kadar Twitter’da kullanıcılar yaptıkları herhangi bir paylaşımda yazım hatası yaptıklarında, önlerindeki tek seçenek o paylaşımı silmek oluyordu. Yapılan paylaşımı düzenleme imkanı bulamayan kullanıcılar için artık bu durum değişiyor. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey yaptığı açıklama ile Tweet düzenleme butonu üzerinde çalıştıklarını belirterek, kullanıcıların uzun zamandır beklediği özelliğin müjdesini verdi.

Dorsey açıklamasında kullanıcılardan bu konuyla ilgili çok fazla talebin olduğunu belirterek, getirecekleri özellik üzerinde detaylı olarak çalışacaklarını ve özelliği kullanıma sunmak için çok fazla acele etmeyeceklerini belirtti. 12 yıldır beklenen özelliğin geleceğiyle ilgili nihayet somut bir açıklama gelmesi son derece memnuniyet verici. Ancak Twitter burada da bir kısıtlamaya gidecek.

Tweet Düzenlemede Karakter Sınırlaması Olacak

Tweet Düzenlemede Karakter Sınırlaması Olacak

Twitter CEO’su Jack Dorsey, açıklamasında beklenen özellik ile ilgili bazı detaylar vermeyi de ihmal etmedi. Dorsey, üzerinde çalıştıkları Tweet düzenleme özelliğinin tamamen sınırsız olmayacağını, belli sayıda karakter düzenlenmesine izin vereceklerini belirtti. Özetlemek gerekirse kullanıcılar Tweet’leri baştan aşağı silip yeniden düzenleyemeyecek.

Ancak belli başlı yazım hatalarını düzenleme imkanı olacaktır. Twitter’da yeni bir dönemin başlangıcını müjdeleyen özelliğin yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor. Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber kullanıcılar eski yaptıkları paylaşımları da düzenleme imkanı bulacaklar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum