Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter’da Kullanıcı Veri Arşivi Yeniden İndirilecek

Mikro blog sitesi daha önce sonlandırdığı arşiv indirme özelliğini yeniden kullanıma sundu.
Twitter’da Kullanıcı Veri Arşivi Yeniden İndirilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, her gün milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Şirket kullanıcı sayısını artırmak ve mevcut kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Mikro blog devi geçtiğimiz günlerde erişilebilirlik hizmetlerini iyileştirmek adına yeni ekipler kurduğunu açıklamıştı. Bunun yanı sıra son dönemde artan spam faaliyetleri nedeniyle Rusya merkezli sahte hesapların kaldırıldığı duyurulmuştu.

Twitter’ın çok büyük bir mecra olması platformu çeşitli saldırıların hedefi haline getiriyor. Sosyal medya devi bu gibi saldırıların önüne geçmek adına çeşitli önlemler alıyor. Bu önlemlerden birisi geçtiğimiz aylarda kullanıcıların veri arşivi indirmesini engellemek olmuştu. Şirketten bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı ve veri indirme aracının yeniden kullanıma sunulduğu belirtildi.

Twitter Veri Arşivi İndirme Özelliğini Geri Getirdi

Twitter Veri Arşivi İndirme Özelliğini Geri Getirdi

Sosyal medya devi yaklaşık 2 ay önce kullanıcıların veri arşivi indirme hizmetini durdurma kararı almıştı. Buna sebep olarak ise olası saldırı girişimlerini engellemek gösterilmişti. Ancak Twitter’ın destek hesabından bir açıklama yapıldı ve bu özelliğin yeniden kullanılabilir olduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Daha önce önlem olarak Twitter Verilerinizi indirme özelliğini tüm hesaplar için kapatmıştık. Bunu herkes için tekrar açtık, böylece artık Twitter arşivinizi hesap ayarlarınızdan indirebilirsiniz.” ifadelerine yer verildi. Kullanıcılar verilerini Ayarlar > Hesap > Twitter Verileri adımlarını izleyerek ‘Verilerinin bir arşivini indir’ sekmesinden indirebilir.

Bu bu işlem için Twitter kullanıcılardan şifre talep edecek. iOS ve Android kullanıcılarının ise bu işlem için Twitter’ın web sitesine gitmesi gerekiyor. Kullanıcı arşivlerinin hazırlanması biraz zaman alıyor. İşlem tamamlandığında Twitter kullanıcıları e-posta aracılığı ile haberdar ediyor. Bekleme süresinin 1 saati geçebileceği belirtiliyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Elon Musk, Barack Obama, Bill Gates ve daha pek çok popüler hesap saldırganların hedefi olmuş ve kullanıcılardan binlerce dolar değerinde Bitcoin toplanmıştı. Twitter bu durum sonrası geçici bir süreliğine veri arşivi indirme aracını durdurma kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu