Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcı Etkileşimine ve Veri Tasarrufuna Yönelik Özellikler Geliştiriyor

Twitter otomatik engelleme adlı bir özellik test ediyor. Ayrıca veri tasarrufuna yönelik bir özellik geliştiriliyor.
Twitter Kullanıcı Etkileşimine ve Veri  Tasarrufuna Yönelik Özellikler Geliştiriyor

Mikro blog sitesi Twitter milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. İnsanların birbirleri ile etkileşim kurmasını sağlayan sosyal medya devi sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket son olarak pek çok sosyal mecrada yaygın olarak kullanılan Hikayeler özelliğini Fleets adıyla kullanıcıların beğenisine sunmuştu.

Twitter ekibi bugüne kadar geliştirmiş olduğu özelliklere yenilerini eklemeye hazırlanıyor. Bu yeniliklerden birisi kullanıcıların engellendiği Twitter hesapları ile olan etkileşimini kesmeye yönelik olacak. Test edilen bir diğer özellik ise veri kullanımından tasarruf etmek isteyen kullanıcıları ilgilendiriyor.

Mikro blog sitesi medya dosyalarının kalitesini düşürerek kullanıcıların daha az veri tüketmesini sağlayacak. Son olarak sosyal medya devinin favori ve RT’nin yanı sıra yeni bir beğenme butonu üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Yeni Özellikler Yolda

Yeni Özellikler Yolda

Twitter’da engelleme özelliği kullanıcıların önemli bir bölümü tarafından kullanılıyor. Yeni özellik bunun kullanımına dair bir araç içeriyor. Test edilen özellik ile bir hesap tarafından engellendiğinizde o hesap tarafından tüm iletişiminizin otomatik olarak kesilmesi sağlanıyor. Otomatik engelleme adı verilen özellik sayesinde Retweet gibi daha önceden etkileşimde bulunan hesaplar ile tüm bağlantı kesilecek.

Dolayısıyla bu hesaplar ile yeniden karşılaşma imkanı ortadan kalkmış oluyor. Twitter’ın test ettiği yenilikler bununla sınırlı değil. Sızdırılan bilgilere göre mobil uygulama üzerinden veri tasarrufu yapmak isteyenler için bir kolaylık sağlanacak. Bunu yapmak isteyen kullanıcıların veri akışında karşısına çıkacak fotoğraf ve videolar Twitter tarafından küçültülecek. Tabi bu içeriklerin kalitesinin düşmesine neden oluyor ancak veri tüketimini önemli ölçüde azaltıyor.

Veri kalitesinin ayarlanması kullanıcıların seçimine bırakılacak. Ayrıca veri tasarrufu modunda videoların otomatik olarak oynatılmasının da önüne geçilecek. Son olarak üzerinde çalışılan bir diğer özellik ise yeni bir beğenme butonu olacak.

Halihazırda kullanılan favori ve rt tuşlarının yanında ouch adında yeni bir tuş yer alacak. Kullanıcılar çok daha fazla beğendikleri paylaşımları bu buton ile işaretleyebilecek. Test edilen tüm bu özelliklerin önünüzdeki günlerde kullanıcılara sunulması planlanıyor.

ABD Başkan Hesabı Biden’a Geçiyor

ABD Başkan Hesabı Biden’a Geçiyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde tüm dünyanın yakından takip ettiği ABD Başkanlık Seçimleri düzenlendi. Seçimde Donald Trump ile Joe Biden kozlarını paylaştı. 3 Kasım’da düzenlenen seçim sonrası Joe Biden rakini geride bırakarak ABD Başkanlığı’na hak kazanmış durumda. Trump ise seçimlerde oylarının çalındığını iddia ediyor ve yüksek mahkemede hakkını arayacağını açıklamıştı.

Twitter ise ABD başkanları için tanımlanan @POTUS adlı hesabı önümüzdeki günlerde Biden’a devretmeye hazırlanıyor. Şirketten bu konuyla ilgili bir açıklama yapıldı ve Ocak ayında yapılacak yemin töreni ile hesabın Biden’a geçeceği belirtildi. Açıklamada Trump yenilgiyi kabul etmese bile hesabın Biden’a verileceği vurgulandı.

Sosyal medya devi açıklama metninde, “Twitter, 20 Ocak 2021 itibarıyla Beyaz Saray tarafından kullanılan hesapların devrini desteklemek için aktif biçimde çalışıyor. Tıpkı 2017’de olduğu gibi, bu geçiş süreci ABD Ulusal Arşiv ve Kayıtlar İdaresi ile yakın bir iş birliğiyle yürütülüyor.” ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan @whitehouse, @VBP ve @FLOTUS hesapları da ABD başkanlığına bağlı. Trump tarafından bu hesaplar üzerinden yapılan paylaşımlar arşivlenecek. Biden bide bu paylaşımlar hiç yapılmamış gibi hesaplara sahip olacak. 2016 yılında Barrack Obama ile Donald Trump arasında yaşanan görev değişiminde de aynı usul uygulanmıştı.

@POTUS hesabının 32.8 milyon takipçisi bulunuyor. Başkan Trump paylaşımlarının büyük bölümünü kendi şahsi hesabı olan @realDonaldTrump üzerinden yapıyordu. Trump’ın kendi şahsi hesabının ise 88.9 milyon takipçisi bulunuyor. Twitter’ın yanı sıra bir diğer sosyal medya şirketi Facebook da ilgili hesapların Biden’a devredileceğini açıkladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum