Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kripto Para Reklamları için Yeni Politikalar Geliştiriyor Olabilir

Facebook'un ardından Twitter'ın da kötü amaçlı kripto para reklamlarını engellemeye çalıştığı söylentileri yayılıyor. İşte detaylar;
Twitter Kripto Para Reklamları için Yeni Politikalar Geliştiriyor Olabilir

Bazı Twitter kullanıcıları, Facebook’un kripto para reklamlarını yasaklamasından oldukça memnun. Çünkü karşılarına çıkan reklamların büyük bir çoğunluğu dolandırıcılık içeriyordu ve canı yanan birçok kişi tarafından yapılan şikayetlerin sayısı artmıştı. Facebook ise bunun üzerinde Ocak ayının sonunda kripto para reklamlarını yasakladığını duyurmuştu. Dolandırıcıların ise Twitter’da işlerine devam ettiği biliniyor. Bu kapsamda Twitter’ın yeni reklam politikaları üzerinde çalışıyor olduğu söylentileri yayılmaya başladı.

Facebook, “sıklıkla yanıltıcı ve hileli promosyon uygulamaları” gerekçesi ile ilgili reklamları kapattığını açıklamıştı.

Facebook Kripto Reklamlarını Banladı

Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz günlerde ünlü isimlerin profillerine benzer hesaplar Twitter’da oluşturulmuş ve bedava kripto para tarzında tweetler atılmıştı. Birçok ünlü isim bu konuda uyarılar yapmış, ama henüz bir sonuç alınamamıştı. En son Elon Musk’a böyle bir soru sorulmuş ve Jack Dorsey’in konuyla ilgilendiği cevabını vermişti.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun (ACCC) işlettiği Scamwatch isimli web sitesi, 1.218.206 dolarlık zararı içeren 1289 şikayet aldı.

Scamwatch Sitesine Binlerce Şikayet

Özellikle ICO işlemleri dolandırıcıların yakın markajında oluyor ve bitcoin, ethereum dağıtılacak sözleriyle kullanıcılar kandırılıyor. Bunlara itibar edilmemesi konusunda sürekli uyarılar yapılsa da dolandırıcıların oldukça profesyonel bir şekilde kullanıcıları kandırdıkları gözleniyor. Kendilerini yasal ve kurumsal gösteren dolandırıcılar nedeniyle zarar gören kişi sayısı da artmaya devam ediyor.

ABD’nin SPK’sı olan SEC, kripto para yaratıcılarını yatırımcıları kandırmakla suçlamıştı ve gerekli işlemleri yapacağını açıklamıştı.

SEC Kripto Para Yaratıcılarını Suçladı

ICO yapacak yaratıcıların, yatırımcıları elmas ve gayrimenkul hediye edilecek şeklinde kandırdıklarını açıklayan SEC, kripto para piyasasını yeniden gözden geçireceğini belirtmişti. Ama maalesef böyle söylemler, dolandırıcıların gözünü korkutmuyorlar. Bildiğiniz gibi ülkemizde forex piyasasına getirilen yeni düzenleme sonrasında birçok dolandırıcı kurum ortaya çıkmış ve binlerce yatırımcıyı kandırmışlardı. SPK bu kurumların web sitelerini engelledi; ama yeni uzantılar açılarak faaliyetlerine devam ediyorlar.

Dünya çapında; Serenity Financial, Dorado, Quoine gibi kurumsal gözüken isimlerle ICO reklamları Twitter’da yapılıyor ve bonuslar vaat ediliyor.

Twitter Yeni Politikalar Üzerinde Çalışıyor

Bu reklamlarda Amazon, Uber gibi isimlerin kullanılarak, kullanıcılara güven verilmeye çalışıldığı da şikayetler arasında not olarak belirtiliyor. Twitter’ın ise kısıtlamalarla finansal hizmet reklamlarına izin verdiği biliniyor. Yapılan görüşmelerde Twitter’dan konuyla ilgili yorum alınamamasına rağmen yetkililer reklam politikalarına işaret ediyor. Son dönemde yayılan söylentiler ise Twitter’ın kripto para reklamları için yeni bir politika üzerinde çalıştığına işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum