Yatırım yapmaya başla!

Twitter Kullanıcıların Kopyalayarak Attığı Paylaşımların Etkileşimini Sınırlandıracak

Twitter yaptığı bir açıklama ile kopyala - yapıştır şeklinde yapılan paylaşımların görünürlüğünü sınırlandıracağını belirtti.
Twitter Kullanıcıların Kopyalayarak Attığı Paylaşımların Etkileşimini Sınırlandıracak

Sosyal medya uygulamaları insanlar arasında etkileşim kurulması adına başlıca platformlar arasında yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok gibi pek çok mecra milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Mikro blog sitesi Twitter’da insanlar her gün sayısız paylaşıma yer veriyor. Bu paylaşımlardan bazıları topluluk kurallarına aykırı olabiliyor ve Twitter tarafından kaldırılıyor. Şirket yaptığı analizler ile paylaşımların nasıl yapıldığına dair araştırmalar gerçekleştiriyor.

Son yapılan bir araştırma kullanıcıların kopyala – yapıştır şeklinde çok fazla tweet attığını gösteriyor. Bu durum kullanıcıların özgün bir profil oluşturmasının önünde engel olarak duruyor. Sosyal medya devinden bu konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Buna göre kullanıcıların kopyala yapıştır şeklinde yaptığı paylaşımlar daha az görünür olacak.

Kopyalanan Paylaşımlar Daha Az Görünecek

Kopyalanan Paylaşımlar Daha Az Görünecek

Twitter’da yapılan paylaşımlar belirli bir algoritma dahilinde daha az ya da fazla görünür olabiliyor. Bilindiği üzere iOS ve Android uygulamalamasında kullanıcıların paylaşımları kopyalamasını sağlayan bir özellik bulunuyor. Kullanıcılar tweetin üzerine basılı tutarak o paylaşımı kopyalayabiliyor. Son dönemde bu şekilde yapılan paylaşımlarda büyük bir artış yaşandığı tespit edildi. Twitter ekibi bu şekilde yapılan paylaşımların artık daha az görünür olacağını açıkladı.

Açıklamada bunun nasıl gerçekleştirileceğine dair ayrıntılı bir bilgiye yer verilmedi. Yapılan paylaşımda, “Birçok hesap için aynı ifadeyi kopyalama, yapıştırma işlemlerinde artış yaşandığını gördük. Bu davranışı gördüğümüzde Tweetlerin görünürlüğünü sınırlayabiliriz.” ifadelerine yer verildi. Uzmanlar bu gibi paylaşımların daha çok spam faaliyetlerinde kullanıldığını belirtiyor. Twitter daha önce ilgili paylaşımlar için çeşitli önlemler almıştı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey daha önce bu konuyla ilgili açıklamasında bir bağlantının kaç kez kopyala – yapıştır şeklinde paylaşıldığını izleyebileceklerini söylemişti. Sosyal medya devinin kopyalanan paylaşımlara yönelik bu düzenlemesinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum