Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da Konum Paylaşımı Sadece Kamera ve Üçüncü Parti Servisler Üzerinden Yapılacak

Popüler mikro blog sitesi Twitter, uzun zaman önce kullanıma sunduğu konum paylaşma özelliğine dair yeni bir düzenleme yapacağını açıkladı.
Twitter’da Konum Paylaşımı Sadece Kamera ve Üçüncü Parti Servisler Üzerinden Yapılacak

Sosyal medya uygulamaları arasında başlıca platformlardan biri olan Twitter, kullanıcıların isteklerine yönelik yeni özellikler geliştiriyor. Bu özelliklerden bazıları ise kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmüyor. Şirket kullanıcı deneyimine yönelik analizler yapıyor ve bu bağlamda uygulamayı sürekli güncelliyor. Yapılan son açıklama ile kullanıcıların beklenen ilgiyi göstermediği özelliklerden birisi kapatılıyor.

Bilindiği üzere kullanıcılar yaptığı paylaşımlarda bulunduğu konuma dair ekleme yapabiliyor. Pek çok sosyal medya uygulamasında olduğu gibi Twitter’da da kullanıcılar konum bilgilerini çeşitli yollar ile paylaşabiliyor. Ancak Twitter, konum paylaşma seçeneklerinden birisini kullanılmadığı sebebiyle kaldırma kararı aldı. Uygulamanın kendi bünyesinde bulunan konum paylaşma özelliği sosyal medya devi tarafından kaldırılacak.

Twitter’dan Konum Ekleme Özelliğine Düzenleme

Twitter’dan Konum Ekleme Özelliğine Düzenleme

Twitter’dan yapılan açıklama ile kullanıcıların konum ekleme özelliğini doğru kullanmadığı nedeniyle yeni bir düzenleme yapılacağı açıklandı. Şirket açıklamasında paylaşım deneyimini güncelleyeceğini ifade ederek, “Çoğu kişi, Twitter’da mesaj veya fotoğraf atarken bulunduğu konumu doğru bir şekilde etiketlemiyor.

Bu yüzden, Twitter üzerinden edindiğiniz mesajlaşma ve paylaşım deneyiminizi basitleştiriyoruz. Twitter’ın güncellenmiş olan kamera özelliği ile konumunuzu etiketlemeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, olay yerinde yaşadığınız anları paylaşmak adına kullanışlıdır.” açıklamasında bulundu.

Kullanıcılar eğer isterlerse paylaşımlarında konum bilgilerinin görünür halde olmasını engelleyebilir. Bunun için uygulamanın gizlilik ayarlarından konum paylaşımı özelliğinin kapatılması gerekiyor. Twitter’ın kendi kamera yazılımı ile kullanıcıların konum eklemesi mümkün. Dolayısıyla yapılacak düzenleme ile konum ekleme özelliğinin kullanılmayan bölümü rafa kaldırılmış olacak.

Farklı Servisler Yoluyla Konum Paylaşmak Mümkün

Farklı Servisler Yoluyla Konum Paylaşmak Mümkün

Twitter’da kullanıcıların konumlarını eklemeleri adına önlerindeki başlıca seçenek olarak uygulamanın kamera yazılımı yer alıyor. Ancak kamera uygulamasını kullanmayanlar için farklı seçeneklerin olduğunu da belirtelim. Son derece kolay bir sisteme sahip olan konum ekleme uygulaması için bazı üçüncü parti platformlardan yararlanmak mümkün.

Kamera yazılımını kullanarak paylaşım yapmayan çok sayıda kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar eğer konum bilgilerini belirtmek istiyorsa Foursquare ya da Yelp gibi üçüncü parti servislerden yararlanabilir. Eğer kullanıcılar bu servisleri de kullanmıyorsa geriye hashtag olarak konum belirtmek kalıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum