Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter, Konum Özelliğini Keşfet Bölümüne Getirdi

Twitter, Keşfet bölümünde kullanıcıların konuma göre arama yapmalarına imkan sağlayacak.
Twitter, Konum Özelliğini Keşfet Bölümüne Getirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya uygulamaları yeni özellikler kazanarak kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmaya devam ediyor. Popüler mikro blog sitesi Twitter da bu değişimin en hızlı yaşandığı platformlardan birisi. Sosyal medya devi yeni özellikler üzerinde çalışırken, bir yandan da kullanıcı güvenliğine yönelik önlemler alıyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye odaklı manipülasyon yaptığı tespit edilen binlerce sahte hesabı kapatan Twitter, geliştirme sürecine de devam ediyor.

Twitter’da kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurmalarına sağlayan belirli alanlar mevcut. Bunların başında Gündem ve Keşfet bölümleri geliyor. Platformda en çok ilgi gören paylaşımları takip edilmese de görmek mümkün. Şirket son olarak Keşfet bölümüne kullanıcı dostu bir özellik getirdi. Sosyal medya devi Keşfet bölümündeki içerikleri konuma göre arama özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik daha önce Gündem bölümünde bulunuyordu.

Keşfet Bölümünde Konuma Göre Arama

Keşfet Bölümünde Konuma Göre Arama

Twitter’da güncel olaylar ve popüler paylaşımlara erişim sağlamak için Keşfet bölümü önemli rol oynuyor. Platformdaki en çok etkileşim alan paylaşımlara buradan ulaşmak mümkün. Twitter’da bugüne kadar Keşfet bölümünde konum odaklı bir arama yapılamıyordu. Yapılan değişiklik ile artık Keşfet bölümünde kullanıcılar konum verisi tanımlayarak arama gerçekleştirebilecek. Buna göre seçilen bölge özelinde Keşfet deneyimi yaşamak mümkün olacak. Bu sayede o konuma özgü popüler içerikler görüntülenecek.

Bu özelliği kullanmak için Gündem bölümünde olduğu gibi manuel olarak aktifleştirmek gerekiyor. Keşfet sayfasında ekranın sağ üst köşesinde bulunan butona tıklayarak, ‘içeriği bu konumda göster’ demek yeterli. Buradaki menüden konum değiştirilecek farklı lokasyonlara ait Keşfet sayfalarını da görüntülemek mümkün olacak.

Şirketten yeni özelliğe dair yapılan açıklamada, “Şimdi her zamankinden daha fazla, dünyanın herhangi bir yerinde, neler olduğunu görmek hayati önem taşıyor. Bu nedenle, Konum ayarlarının nasıl çalıştığını güncelledik.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamadan anlaşılacağı üzere sosyal medya devinin özellikle COVID-19 salgınına yönelik olarak bu özelliği geliştirdiğini söyleyebiliriz. Kullanıcıların dijital mecralar üzerinden salgına dair en doğru bilgiyi almaları büyük öneme sahip. Twitter kullanıcılara doğru bilgiyi sunmak adına Keşfet bölümünü yenilemiş görünüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu