Yatırım yapmaya başla!

Twitter’da 140 Karakter Devri Bitiyor! Yeni Limit Yeterli Gelecek mi?

Pek çok Twitter kullanıcısını sevindirecek haber nihayet geldi. Zira kullanıcıları epey zorlayan 140 karakter sınırı artık olmayacak! İşte ayrıntılar!
Twitter’da 140 Karakter Devri Bitiyor! Yeni Limit Yeterli Gelecek mi?

Siz de Twitter’da karakter sınırı yüzünden sorun yaşayanlardan mısınız? Anlatmak istedikleriniz yarım kalıyor diye sinirleniyor, düşüncelerinizi “140 karakterle” ifade edememeye sinir oluyor musunuz? O zaman artık şöyle güzel bir oh çekebilirsiniz. Zira Twitter aldığı kararla karakter sayısını arttıracak. Bundan sonraki tweetlerinizde 140 oldu mu diye düşünmek zorunda kalmayacak, sesli harflerinizi atmayıp, kısaltmalar yapmaya gerek duymadan kendinizi ifade edebileceksiniz. Ancak yine bir sınır olduğunu bilerek!

Evet, Twitter’da yaşanacak büyük değişim kullanıcıları epey rahatlatacağa benziyor zira artık 140 karakter limiti olmayacak!

Twitter’da yaşanacak büyük değişim kullanıcıları epey rahatlatacak.

Ama tabii bu demek değil ki Twitter’da öyle uzun uzun makaleler falan yazabilirsiniz. Yalnızca eskisine oranla biraz daha çok kelime kullanabileceksiniz.

Kullanıcıların kendilerini 280 karakterle ifade edebilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Karakter sayısı 280'e çıkartılacak.

Twitter’ın yaptığı duyuruya göre, karakter limitinin 280’e çıkarılması için çalışmalar devam ediyor. Şimdilik yalnızca küçük bir grubun kullanabildiği bu yeni özellik, yapılacak testlerin ardından tamamen kullanılabilir olacak.

Yapılan açıklamada ayrıca Japonca, Çince ve Korece’nin yapılacak yeniliğin dışında tutulacağı belirtildi.

Japonca, Çince ve Korece dışındaki dillerde değişiklik yapılacak.

Çünkü Asya dillerinde tek bir kelimeyle isteneni anlatmak mümkünken İngilizce gibi Latin alfabesinin kullanıldığı dillerde bu pek mümkün değil!

Jack Dorsey ve Biz Stone, 280 karakterlik ilk tweetleriyle bu değişimden ne kadar memnun olduklarını belirttiler.

Ülkemizdeki bazı Twitter kullanıcılarının konuya ilişkin düşünceleri ise şöyle! Keza bazıları gerçekten haklı öngörülerde bulunmuş diye düşünüyorum. Peki, konuyla ilgili sizin fikriniz nedir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum