Yatırım yapmaya başla!

Twitter, iPad için Geliştirdiği Yeni Arayüzünü Dağıtmaya Başladı

Mikro blog sitesi Twitter, iPad kullanıcıları için yeni bir arayüz geliştirdi.
Twitter, iPad için Geliştirdiği Yeni Arayüzünü Dağıtmaya Başladı

Sosyal medya platformları başta mobil cihazlar olmak üzere masaüstü ve tablet ürünlerinde de milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi başlıca uygulamalar bulundukları mecraya yönelik arayüzlere sahip oluyor ve sürekli yeni özellikler ile geliştiriliyor. Mikro blog sitesi Twitter’da bu yeniliklere imza atan uygulamaların başında geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde resmi paylaşımına yönelik yeni özellik ve iyileştirmeler içeren güncelleme sunacağını duyurmuştu.

Sosyal medya devi son olarak büyük ekranlı iPad modelleri için yeni bir arayüz geliştirdi. Tasarıma dair görüntüler ise çeşitli platformlarda paylaşılıyor. Apple’ın tablet pazarındaki liderliğini ve yüksek iPad satışlarını düşündüğümüzde yeni arayüzün çok sayıda kullanıcıyı ilgilendirdiğini söyleyebiliriz. Arayüzde kullanıcı dostu yenilikler öne çıkıyor.

iPad için Yeni Arayüz

iPad için Yeni Arayüz

Apple Eylül ayında düzenlediği etkinlikte iOS 13 ile beraber iPadOS adını verdiği yeni işletim sistemini duyurmuştu. Bu yıl ilk kez iPad için farklı bir işletim sistemi geliştirilmiş oldu. Uygulama geliştiriciler de bu platforma yönelik kendi platformlarını revize etmeye devam ediyor.

Twitter’ın son güncellemesi ise iPadOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Arayüzde web uygulamasında olduğu gibi birden fazla sütunun varlığı dikkat çekiyor. Sol tarafta navigasyon çubuğu sağ tarafta ise gündemde olan konu başlıklarını görmek mümkün oluyor.

Menü çubuğu ekranın alt bölümünden sol tarafa kaydırılmış. Ekranın üst tarafında ise arama çubuğuna yer veriliyor. Twitter’ın iPad için geliştirdiği arayüz akıllara Tweetdeck’in sahip olduğu tasarımı getirebilir. Ancak orada kullanıcılar görünümü kendi tercihlerine göre şekillendirebiliyor. iPad için geliştirilen yeni arayüzde böyle bir imkan bulunmuyor.

Mikro blog sitesi iPad kullanıcıları için hazırladığı yeni görünümünü kademeli olarak dağıtmaya başladı. Bazı kullanıcılar yeni güncellemeyi aldıklarını belirtiyor. Dünya genelinde yaygınlaşması için biraz daha zaman gerektiği ifade ediliyor. Şirketin son dönemde hem mobil hem de masaüstü platformlarında arayüze yönelik iyileştirmeler yaptığı görülüyor. Bu değişimden son olarak iPad uygulaması da nasibini almış oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum