Yatırım yapmaya başla!

Twitter, iOS’a Sunduğu Paylaşım Özelliğini Android’e Getiriyor

Mikro blog sitesi Twitter yeni paylaşım arayüzünü Android platformuna getiriyor.
Twitter, iOS’a Sunduğu Paylaşım Özelliğini Android’e Getiriyor

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Twitter yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Masaüstü platformunun yanı sıra Android ve iOS uygulamaları üzerinden de milyonlarca kişiyi kendisine çeken mikro blog sitesi insanların birbirleri ile etkileşim kurmasına olanak sağlıyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde paylaşım menüsünde bazı değişiklikler yapmıştı.

Bu değişiklik ilk olarak iOS kullanıcılarına sunulmuştu. Güncellenen paylaşım uygulaması kullanıcıların başka sosyal mecralarda da daha kolay bir şekilde paylaşım yapabilmesine olanak tanıyor.

Mikro blog sitesi özelliği iOS için getirdiğinde “Tweetleri daha da hızlı paylaşın. Şimdi iOS’ta test ediliyor: Bir Tweette paylaş simgesine dokunduğunuzda, en iyi uygulamalarınız kolay erişim için “Tweet Paylaş” menüsünde olacaktır.” açıklamasını yapmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde Android için de bu özelliğin test edilmeye başlandığı açıklandı.

Beklenen Paylaşım Özelliği Android’e Geliyor

Beklenen Paylaşım Özelliği Android’e Geliyor

Twitter ekibinin geliştirdiği bu özellik paylaşım özelliğini daha işlevsel hale getiriyor. Kullanıcılar bir paylaşım yapmak istediklerinde karşılarına açılan pencerede farklı bir arayüz ile karşılaşıyor. Açılır menü olarak tasarlanan bu pencerede kullanıcılar beğendikleri paylaşımları başka mecralarda da paylaşma imkanına sahip oluyor. Geçtiğimiz aylarda bu araç iOS uygulaması için sunulmuştu.

Bu menü sayesinde kullanıcılar WhatsApp’taki arkadaşlarına kolaylıkla paylaşımlarını gönderebiliyor. Bunun özellikle Twitter kullanmayan kişilerle etkileşime geçmekte önemli olduğu belirtiliyor.

O dönem Android sürümüne dair bir açıklama yapılmamıştı. Beklenen açıklama geldi ve özelliğin Android için test edildiği duyuruldu. Twitter destek hesabından yapılan paylaşımda, “Android’deki arkadaşlar. Bu yeni paylaşım menüsü, Tweetleri diğer uygulamalarla paylaşmanın daha hızlı bir yolu için artık cihazlarınızda test ediliyor. Eğer görürseniz, deneyin.” ifadelerine yer verildi.

Test aşamasında olan özelliğin önümüzdeki günlerde tüm Android ekosistemine dağıtılması bekleniyor. Geriye bu özelliğin gelmediği masaüstü uygulaması kalıyor. Mikro blog sitesinin ilerleyen dönemde yeni paylaşım arayüzünü buraya da getirmesi sürpriz olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum