Yatırım yapmaya başla!

Twitter Eski iOS Yazılımına Sahip Apple Cihazlarına Olan Desteğini Sonlandırıyor

Twitter’ın yaptığı son güncelleme ile eski iPhone ve iPad modellerini verdiği desteği sonlandıracağını duyurdu. İşte detaylar…
Twitter Eski iOS Yazılımına Sahip Apple Cihazlarına Olan Desteğini Sonlandırıyor

Sosyal medya devi Twitter, dünyanın önde gelen uygulamalarından biri olarak kullanılmaya devam ediyor. Hemen her platformdaki kullanıcılara hitap eden sosyal medya uygulaması, aldığı güncellemeler ile de pek çok yeni özelliği kullanıma sunuyor. Geçtiğimiz günlerde takipçi sayısını etkileyecek radikal kararlar alan Twitter, yüksek takipçiye sahip hesapların sayılarının azalmasına neden olmuştu.

Sosyal medya devi kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemenin sürüm notlarında ise Apple kullanıcılarının dikkatini çekecek bir ifadeye rastlandı. Yeni güncelleme ile bazı iPhone ve iPad modellerine çeşitli yenilikler getirirken, eski iOS yazılımına sahip cihazlara verdiği desteği sonlandıracağını duyurmuş oldu.

iOS 9 için Twitter Dönemi Bitiyor

iOS 9 için Twitter Dönemi Bitiyor

iOS kullanıcıları için Twitter tarafından yayınlanan 7.29.1 sürümünde yer alan notlara göre iOS 9 yazılımına ait cihazlar için Twitter döneminin sona ereceği görülüyor. Dolayısıyla sosyal medya platformu tarafından yapılacak bir sonraki güncellemeden itibaren iOS 9 yüklü cihazlarda Twitter çalışmayacak.

Günümüzde Apple tarafından son olarak iOS 11 olarak tanıtılmış olsa da, düşük donanıma sahip bazı iPhone ve iPad cihazlarında iOS 9’un kullanıldığı biliniyor. Özetleyecek olursak cihazlarında Twitter desteğini almak isteyen kullanıcıların iOS 10 ve daha üst sürümleri kullanmaları gerekiyor.

Hangi Cihazlar Etkilenecek?

Hangi Cihazlar Etkilenecek?

Twitter’ın yayınladığı güncelleme sonrası akıllara ilk olarak hangi iPhone ve iPad modellerinin etkileneceği geliyor. Bu cihazlar arasında iPhone 4s, iPad 2, üçüncü nesil iPad, iPad mini ve beşinci nesil iPod Touch gibi cihazlar yer alıyor. Cihazların her ne kadar son derece eski modeller olduğu görülse de, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanıldığı biliniyor.

Bilindiği üzere yakın zamanda Apple’ın, iOS 12’yi yayınlaması bekleniyor. Apple’ın yazılımlarını hızla geliştirmesiyle beraber eski cihazlara sahip kullanıcıların dikkatli olmasında yarar var. Twitter’da olduğu gibi pek çok uygulamanın eski yazılımlarda desteğinin sonlandığını görmek süpriz olmayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum