Yatırım yapmaya başla!

İkinci Çeyrekte Beklentileri Karşılayamayan Twitter Sert Düştü!

Popüler sosyal medya platformu Twitter, yılın ikinci çeyreğinde 710.5 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Ancak hisseler açılış öncesi yapılan işlemlerde düşüş gösterdi.
İkinci Çeyrekte Beklentileri Karşılayamayan Twitter Sert Düştü!

2018’in Nisan – Haziran dönemi bilançosunu açıklayan Twitter, sonuçların ardından açılış öncesi yapılan işlemlerde düşüş gösterdi. Çünkü gelir konusunda beklentileri karşılasa da Twitter aylık aktif kullanıcı sayısı konusunda tahminlerin gerisinde kaldı.

Buna göre Twitter’ın ikinci çeyrekteki geliri geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 24 oranında arttı ve 711 milyon dolar seviyesine yükseldi. Şirketin reklam gelirleri ise % 24 oranında artarak 601 milyon dolar oldu. Söz konusu dönemdeki hisse başına düzeltilmiş kar ise 17 cent olarak belirtildi. Ancak Twitter’ın 335 milyonluk aylık aktif kullanıcı sayısı, StreetAccount ve FactSet tahminlerini de karşılayamadığı kaydedildi.

Keza Twitter’ın ortalama aylık kullanıcı sayısı yılık ilk çeyreğinde 336 milyon olarak bildirilmişti.

Twitter İkinci Çeyrekte Beklentileri KarşılayamadıBununla birlikte, söz konusu rakam geçen yılın aynı döneminde de 326 milyon olmuştu. İlaveten; ortalama aylık kullanıcı sayısının 68 milyonu ABD’den 267 milyonu ise globalden geldi. Günlük aktif kullanıcı sayısı % 11 seviyesinde artsa da Twitter net rakamı açıklamadı. İşte bu noktada; beklentilerin altında kalan aylık kullanıcı sayısı Twitter hisselerinde düşüşe yol açtı.

Açıklanan bilançonun ardından açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 14 seviyesinde gerilediği görüldü.

Twitter Hisseleri Düştü Geçen çeyrekte 336 milyon aylık aktif kullanıcı sayısı olduğunu açıklayan Twitter, spam mücadelesinde milyonlarca hesabı banladığını duyurmuştu. Yapılan açıklamada yılın ilk çeyreğinde 142 bin uygulamanın 130 milyondan fazla spam mesajı attığı söylenmiş, Mayıs ayında 10 milyona yakın hesabın spam yaptığı için engellediği belirtilmişti.

İki hafta önce yapılan açıklamada ise kilitlenmiş hesapların takipçi sayılarında yer almayacağı duyurulmuş, bu kararın Twitter’ın takipçi sayısını doğrudan etkileyeceği söylenmişti.

Takipçi kitlesinin daha nitelikli bir hale gelmesi için uğraşan Twitter bu yenilikleriyle epey dikkat çekmiş, şirketin doğruluk ve şeffaflık kararı takipçi sayısını etkileyecek olsa da kararların arkasında durulacağı dile getirilmişti. Nihayetinde; ikinci çeyrekte beklentinin altında kalan aylık kullanıcı sayısında, Twitter’ın yaptığı bu yeniliklerin etkili olduğu söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum