Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Twitter Hisse Sahibi Elon Musk’ı Yönetim Kuruluna Atadı

Geçtiğimiz günlerde Twitter hissesi satın alan Elon Musk, sosyal medya platformunda yönetim kuruluna atanıyor.
Twitter Hisse Sahibi Elon Musk’ı Yönetim Kuruluna Atadı
Son Güncelleme: 
Yorum

Twitter tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderilen dosyaya göre Tesla CEO’su Elon Musk yönetim kuruluna atandı. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, 2024 yılına kadar 2. sınıf direktör olarak görev yapacak. Bunun daha fazla hisse alımına karşı önlem olarak kullanılabilecek bir pozisyon türü olduğu belirtiliyor.

Elon Musk’ın şirket hisselerinin yüzde 14.5’inden fazlasını alması yasaklanmış durumda. Twitter CEO’su Parag Agrawal, Elon Musk’ın yönetim kurulunda yer alacak olmasından dolayı mutlu olduğunu ve kendisinin ihtiyaçları olan tutkuya sahip olduğunu ifade etti.

Agrawal’ın açıklaması sonrası Elon Musk, “Twitter kuruluyla çalışarak önümüzdeki aylarda önemli geliştirmeler gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyorum.” paylaşımında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini satın aldığını açıklamıştı. Milyarder ismin bu hamlesi, şirket hisselerinde artış yaşanmasına neden olmuştu.

Elon Musk, Twitter hisselerini almasının ardından takipçileri ile ilerleyen süreçte gerçekleşecek değişikliklere dair fikir paylaşımı yaptı. Musk paylaşımında, kullanıcılara ‘tweet düzenleme butonu’ isteyip istemediklerini sordu.

Elon Musk tweet düzenleme anketi
Kaynak: Twitter

Ankete katılanların yüzde 70’inden fazlası evet yanıtını verdi. Düzenleme butonu uzun zamandır Twitter’da tartışılan bir konu halini almıştı. Pek çok kullanıcı bu butonun gelmesi gerektiğini savunurken, sosyal medya devi bilgi kirliliği ihtimaline karşın buna yanaşmamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu