Yatırım yapmaya başla!

Twitter Hisseleri Gelecek Planlarıyla Tüm Zamanların En Yükseğini Kaydetti

Twitter'ın 2023 yılına kadar gelirini ikiye katlamak istediğini söylerken, hisseleri güne %10'u aşan yükselişle başladı.
Twitter Hisseleri Gelecek Planlarıyla Tüm Zamanların En Yükseğini Kaydetti

Twitter’dan bugün gelen açıklamaya göre; şirket 2023 sonuna kadar 315 milyon para kazandırabilecen günlük aktif kullanıcıya (mDAU) sahip olmak istiyor. Bu şekilde o yılın gelirinin, şimdikinin en az iki katına çıkmasını hedefliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyası ile yapılan duyurunun ardından şirket hisseleri güçlü yükseldi.
Twitter Hisseleri Yüzde 10,32 Yükseliş
Grafik: Market Watch

Dünkü işlemleri 71,92 dolardan sonlandıran hisseler, bugüne 78,15 dolardan başladı. Güçlü açılış yapan hisseler daha sonra %10’u aşan yükseliş kaydetti. TSİ 19.32’de %10,32 oranında yükselişle 79,34 dolardan alıcı bulmaya başladı.

Hisseler, açılışın ardından 80,75 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu dosya, şirketin ilk kez gelir ve mDAU ile ilgili uzun vadeli hedef belirlediğinin kanıtı olarak değerlendirildi.

Yıllık gelirini ikiye katlaması 2020’deki 3,7 milyar dolardan 2023’te en az 7,5 milyar dolara ulaşması anlamına geliyor. Aynı zamanda 2023 sonuna kadar geliştirme hızını da ikiye katlamak istediğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum