Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Instagram ve Facebook’a Hikaye Hizmeti Veren Chrome Labs’ı Satın Aldı

Twitter sosyal medya uygulamalarına hikaye formatlarına yönelik destek veren Chrome Labs şirketini satın aldı.
Twitter, Instagram ve Facebook’a Hikaye Hizmeti Veren Chrome Labs’ı Satın Aldı

Dünyanın önde gelen sosyal medya şirketlerinden biri olan Twitter, gerek kullanıcı sayısıyla gerek etkileşim oranı ile büyük bir potansiyele sahip. Kullanıcılarına daha iyi bir hizmet deneyimi sunmak adına sürekli yeni özellikler geliştiren sosyal medya devi, bir yandan da büyüme politikaları izliyor ve yatırımlar yapıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde deepfake ile nasıl mücadele edeceğini açıklamıştı.

Sosyal medya şirketlerinin büyük bölümünde olduğu gibi Twitter da ışık gördüğü firmalara yönelik yatırımlar yapıyor. Şirket bu yatırımlara bir yenisini ekledi. Hikaye geliştirici uygulaması Chroma Stories’in sahibi olan Chroma Labs, Twitter tarafından satın alındı.

Açıklama Twitter’ı ürün şefi Beykpour tarafından yapıldı. Beykpour açıklamasında Chrome Labs bünyesinde bulunan çalışanların tasarım ve mühendislik ekiplerinde çalışacağını ifade etti. Chrome Labs şirketi, Facebook ve Instagram’ın hikaye formatlarının geliştirilmesinde önemli rol oynuyordu.

Twitter’dan Yeni Yatırım

Twitter’dan Yeni Yatırım

Günümüzde sosyal medya uygulamalarında hikaye paylaşımları kullanıcıların fazlasıyla beğenisini topluyor. İlk olarak Snapchat tarafından yaratılan hikayeler, daha sonrasında Instagram tarafından kopyalandı. Hatta Facebook ve WhatsApp’ta Durumlar bölümünde benzer kullanım alanlarına rastlamak mümkün. Chroma Stories ise Facebook ve Instagram için hikaye formatında paylaşımlar hazırlanmasına yardımcı olan bir iOS uygulaması.

Uygulamanın geliştirici şirketi olan Chroma Labs, Twitter tarafından satın alındı. Chrome Labs satın alma sonrası Twitter hesabından açıklama yaptı ve kapandığını duyurdu. Uygulama halihazırda indirmiş olan kullanıcılar tarafından hizmet vermeye devam edecek. Ancak uygulamaya yeni bir özellik eklenmeyecek. iOS sürümü yükseltildiğinde bu uygulamaya güncelleme gönderilecek.

Twitter’yın yapmış olduğu bu yatırımdan nasıl yararlanacağı ise henüz bilinmiyor. Bu yatırım akıllara Twitter’ın da Hikayeler bölümü oluşturacağı ihtimalini getiriyor. Sosyal medya devi yapmış olduğu bu yatırım sonrası önümüzdeki günlerde somut adımlar atabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum