Yatırım yapmaya başla!

Twitter Hesap Onaylama Sürecini Yeniden Başlatmaya Hazırlanıyor

Twitter 2017 yılında durdurduğu hesap onaylama sürecini yeniden başlatabilir.
Twitter Hesap Onaylama Sürecini Yeniden Başlatmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya platformları dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve bu denli büyük mecralarda doğrulanmış bilgilerin öne çıkması büyük önem arz ediyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi pek çok şirket asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına yeni önlemler alıyor. Mikro blog sitesi Twitter da bu durumla mücadele eden başlıca sosyal medya şirketleri arasında bulunuyor.

Uygulama özellikle son dönemde ABD’deki olaylar nedeniyle daha fazla kullanılmaya başladı. Bilindiği üzere Twitter’da pek çok kişi paylaşımlarının öne çıkması adına hesaplarını onaylatmak istiyor. Mikro blog sitesi bu kişilerin hesaplarının yanında mavi rozet veriyor.

Doğrulanmış hesaplardan yapılan paylaşımlar takipçilerde güven duygusunun yaratılmasını sağlıyor. Sosyal medya devi bir süredir hesap onaylama sürecini durdurmuştu. Ancak yapılan son araştırma Twitter’ın önümüzdeki günlerde yeniden bu süreci başlatabileceğini gösteriyor.

Twitter’da Onay Süreci Yeniden Başlıyor

Twitter’da Onay Süreci Yeniden Başlıyor

Sosyal medya devi 2017 yılından itibaren hesaplara onay rozeti vermiyor. Aradan geçen zaman içerisinde hesap doğrulamak isteyen çok sayıda kullanıcının olduğu biliniyor. Sosyal medya platformlarına yönelik yaptığı araştırmalar ile bilinen Jane Manchun Wong, Twitter’ın hesap onaylama sürecini yeniden başlatacağına dair bilgilere rastladı. Twitter bu paylaşımı doğruladı ancak ek açıklama yapmaktan kaçındı.

Twitter’ın yardım sayfasına bakıldığında onaylanmış hesap programı halen beklemede görünüyor. Bu da yeni bir talep kabul edilmediği anlamına geliyor. Ancak Wong’un paylaşımlarına bakacak olursak mikro blog sitesinin önümüzdeki günlerde onaylama sürecini yeniden başlatması oldukça olası görünüyor.

Twitter 2017 yılında konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Doğrulama, kimliğin ve sesin kimliğini doğrulamak anlamına geliyordu, ancak bir onay veya önem göstergesi olarak yorumlanıyor. Bu karışıklığı yarattığımızı ve çözmemiz gerektiğini biliyoruz. Çalışırken tüm genel doğrulamaları duraklattık ve yakında rapor vereceğiz” ifadelerine yer vermişti.

O dönem ABD’de düzenlenen bir miting sırasında öldürülen kişiyle ilgili aşağılayıcı paylaşımlar yapılmıştı. Bu paylaşımların onaylanmış bir hesap üzerinden yapılması sonrası Twitter süreci durdurma kararı almıştı. 2018 yılında ise onaylama sürecini başlatacak yeterli kaynağın olmadığı açıklanmıştı. Sosyal medya devi son olarak Corona virüsü sürecinde kamu sağlığı yetkililerine onaylanmış rozet vermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum