Yatırım yapmaya başla!

Twitter Haber Akışında Kronolojik Sıralama Özelliğini Geri Getiriyor

Mikroblog sitesi Twitter, piyasaya çıktığı ilk günlerdeki gibi kronolojik sıralama algoritmasına geri dönüyor.
Twitter Haber Akışında Kronolojik Sıralama Özelliğini Geri Getiriyor

Dünyanın en büyük mikroblog sitesi olan sosyal medya devi Twitter, son dönemde kullanıcılarının haber kaynaklarına yönelik çeşitli iyileştirmeler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde canlı yayınların haber akışında üst sıralarda yer alacağını duyuran sosyal medya devi, son olarak tüm haber akışını ilgilendiren bir yeniliğe gideceğini açıkladı.

Aslında yapılacak olan değişikliğin Twitter için yenilik olacağını söylemek yanlış olur. Twitter ilk çıktığı günlerden itibaren haber kaynağında kronolojik akış sıralamasını kullanıyordu. Ancak geçtiğimiz yıllarda bu sıralamadan vazgeçilip en çok etkileşim alan paylaşımlar kullanıcılara daha çok göstermeye başlanmıştı. Son alınan karar ile Twitter yeniden kronolojik sıralama özelliğini aktif hale getireceğini duyurdu.

Kronolojik Sıralama Geri Dönüyor

Kronolojik Sıralama Geri Dönüyor

Kullanıcılardan uzun zamandır Twitter’ın kronolojik haber kaynağına dönmeleri yönünde talep geliyordu. Gelen yoğun talebe kayıtsız kalmayan sosyal medya devi yaptığı açıklama ile kronolojik haber akışı sıralamasının yeniden aktif olacağını duyurdu.

Twitter konuyla ilgili yaptığı açıklama ile “Sizlere en son tweet’lerle sizi en çok ilgilendirecekler arasında bir denge tutturmayı hedefleyen bir zaman akışı sunmayı hedefliyoruz. Fakat açıkçası bu dengeyi bazen doğru tutturamıyoruz. Biz de bu sebeple en son tweetler ile en alakalı tweetler arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz bir yöntem üzerinde çalışıyoruz. Birkaç hafta içerisinde bu özelliğe kavuşacaksınız.” diyerek milyonlarca kullanıcıya müjdeli haber vermiş oldu.

Twitter’ın eski dizilimini beğenen kullanıcılar için yapılan açıklama son derece memnuniyet verici. Yeni özelliğin aktif olmasıyla beraber kullanıcılar isterlerse en iyi tweetleri görüntüleyebilecekler, isterlerse de kronolojik sıralamaya göre görüntüleme gerçekleştirebilecekler. Mikroblog sitesinin kısa zaman içerisinde duyurusunu yaptığı yeniliği aktif hale getirmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum