Yatırım yapmaya başla!

Twitter Güvenilir Hesapları Takip Etmeyi Kolay Hale Getiriyor

Sosyal mecra kullanıcı güvenliğine yönelik yeni bir öneri sistemi üzerinde çalışıyor.
Twitter Güvenilir Hesapları Takip Etmeyi Kolay Hale Getiriyor

Sosyal medya uygulamalarında kullanıcıların verilerinin korunması adına güvenlik büyük önem teşkil ediyor. Facebook, Twitter, Instagram, TikTok gibi mecralar milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor ve güvenlik en önemli konuların başında geliyor.

Mikro blog sitesi Twitter son dönemde platformun güvenliğine ve asılsız bilgi yayılmasını önlemek adına çalışmalarına hız vermiş gibi görünüyor. Şu sıralar kullanıcıların yanlış paylaşımları işaretleyeceği bir özellik Twitter tarafından test ediliyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yapılan alıntıları okumadan paylaşanlar için bir uyarı özelliğinin sunulduğu açıklanmıştı.

Buna rağmen sosyal mecrada asılsız bilgi yayan çok sayıda hesap bulunuyor. Twitter bu gibi hesaplar ile mücadele etmek adına aralıksız yeni araçlar geliştirmeyi sürdürüyor. Uygulamada uzun zamandır hesap önerileri adı altında özel bir bölüm bulunuyor. İşte bu bölümün deneyimini artıracak yeni bir özellik Android uygulamasında test ediliyor.

Twitter’dan Yeni Öneri Sistemi Yolda

Twitter’dan Yeni Öneri Sistemi Yolda

Sosyal medya devi kullanıcılara daha güvenilir bir platform sunmak adına yeni bir araç üzerinde çalıştığını duyurdu. Bilindiği üzere Twitter algoritması kullanıcılara belirli kriterlere bağlı kalarak başka hesapları takip etmesini öneriyor. Tabi bu profilleri izlemek için takibe almak gerekiyor. Şirketin üzerinde çalıştığı araç ile önerilen hesapları tek bir işlem üzerinden takip etmek mümkün olacak.

Bu araç sayesinde takip edilmek istenmeyen hesaplardan kurtulmak mümkün olacak. Sosyal medya devinin bu yolla kullanıcıların yeni profilleri takip ederken ki sürelerini azaltacak ve daha güvenilir hesapları önermiş olacak.

Twitter’dan test edilen özelliğe dair yapılan açıklamada, “Takip ettiğiniz birinin profil sayfasında bir grup alakalı hesabı takip etmeniz için bir öneri görebilirsiniz. Tek bir dokunuşla tüm hesapları anında ekleyebilir ve takip etmek istemediklerinizi kolayca kaldırabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi. Bu özellik şu an için Android uygulaması üzerinde test ediliyor. İlerleyen günlerde yeni öneri aracının platform genelinde sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum