Yatırım yapmaya başla!

Twitter Uzun Süre Giriş Yapılmayan Hesapları Temizlemeye Hazırlanıyor

Twitter yaptığı açıklama ile uzun süre kullanılmayan hesapları kalıcı olarak kapatacağını duyurdu.
Twitter Uzun Süre Giriş Yapılmayan Hesapları Temizlemeye Hazırlanıyor

Sosyal medya uygulamaları son yıllarda milyonlarca insanın vazgeçilmez araçları haline geldi. Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp gibi pek çok farklı uygulama farklı kullanım amaçlarına hizmet ediyor ve büyük kitlelere ulaşıyor. Pek çok kişi ise açmış olduğu hesapları belirli bir süre kullandıktan sonra uzun süre giriş yapmıyor, farklı hesaplar oluşturuyor ya da uygulamayı kullanmayı bırakıyor. Bu durum dünyanın önde gelen sosyal medya platformlarında hesap kalabalığının oluşmasına neden oluyor.

Şirketler belirli zaman aralıkları ile bu biriken hesaplar üzerinde temizlik yapıyor. Son olarak popüler mikro blog platformu Twitter yapmış olduğu açıklama ile büyük temiz temizlik yapılacağını duyurmuş oldu. Şirketten yapılan açıklamada aktif olmayan hesapların Aralık ayı içerisinde kapatılacağı ifade edildi.

Twitter’da Binlerce Hesap Kapanacak

Twitter’da Binlerce Hesap Kapanacak

Yakın geçmişte sektörün önde gelen sosyal medya platformları yaptıkları açıklamalar ile aktif olmayan hesapları kaldıracakların duyurmuş ve binlerce hesabı kalıcı olarak kapatmıştı. Bilindiği üzere açılan hesaplar sonrası kişiler kendilerine özel kullanıcı adları tanımlıyor ve bu adları URL üzerinde kullanabiliyor. Yapılan temizlik ile çok sayıda kullanıcı adı da boşa çıkmış olacak. Twitter’dan yapılan açıklamada Aralık ayına kadar aktif olarak kullanılmayan hesapların kalıcı olarak kapatılacağı belirtildi.

Bu işlem sonrası kullanıcı adları boşa çıkmış olacak. Eğer hesabınızın kapatılmasını istemiyorsanız 11 Aralık tarihine kadar oturum açmanız gerekiyor. Şirketten kullanılmayan hesapların kayıtlı olduğu e-postalara şu mesaj gönderildi. “11 Aralık tarihine kadar oturum açın, yoksa hesabınız kapatılarak kullanıcı adı tekrar alınabilecek şekilde boşa çıkartılacak.” Sosyal medya devi 6 ayı aşkın zamandır oturum açmamış olan kullanıcıları uyardığını belirtiyor.

Yapılan ayrıntılı açıklamada “Kamuya açık konuşmaya hizmet etme taahhüdümüzün bir parçası olarak, kişilerin Twitter‘da güvenebilecekleri, daha doğru ve güvenilir bilgiler sunmak için etkin olmayan hesapları temizlemek için çalışıyoruz. Bu çabanın bir kısmı, aktif olmayan hesaplar politikamızda belirtildiği gibi, bir hesabı kaydettiklerinde, insanları aktif olarak giriş yapmaları ve Twitter’ı kullanmaya teşvik etmeleridir.” ifadelerine yer veriliyor.

Süreç Ayları Alacak

Süreç Ayları Alacak

Twitter’da 12 Aralık tarihinden sonra binlerce hesabın kapatılması bekleniyor. Bu hesapların kullanıcı adları boşa çıkacak ancak geri alınmaları hemen gerçekleşmeyecek. Sosyal medya platformu bu sürenin ne kadar süreceğine dair açıklama yapmıyor. Şirketten bir sözcü hesapların kaldırma işleminin aylar alacağını ifade etti.

Kullanıcıların hesaplarının kaldırılmasını engellemek için herhangi bir paylaşım yapmaları gerekmiyor. Hesaba kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak yeterli olacaktır. Yeni dönem ile beş karakterin altında olan kullanıcı adlarının kaydedilmesine izin verilmeyeceği açıklandı.

Uzmanlar bu yolla uygulamayı kullanmayı bırakmış binlerce hesabın kaldırılacağını belirtiyor. Bununla beraber hayatını kaybetmiş hesapların da bu şekilde kapatılacağı ifade ediliyor.  Yapılacak olan işlem sonrası Twitter’daki toplam kullanıcı sayısının nasıl değişeceği ise merak konusu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum