Yatırım yapmaya başla!

Twitter Uygulama Geliştiricileri Özel Bilgilerin Sızdırılma İhtimaline Karşı Uyardı

Twitter geliştiricilere gönderdiği e-postada özel anahtarların ve hesap tokenlerinin ortaya çıkmış olabileceğini belirtti.
Twitter Uygulama Geliştiricileri Özel Bilgilerin Sızdırılma İhtimaline Karşı Uyardı

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, platform için yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Mikro blog sitesi için kullanıcı gizliliği de büyük önem teşkil etmekte. Bunun yanı sıra platformda asılsız bilginin yayılmaması adına da şirket pek çok önlem alıyor.

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruda kullanıcılara paylaşım yapmadan önce içeriği okumalarını tavsiye edecekleri bir özelliğin yolda olduğu açıklandı. Twitter’da kullanıcı deneyimini artırmak adına çok sayıda üçüncü parti uygulama bulunuyor. Bu uygulamaların geliştiricileri sosyal medya devi tarafından yeni bir veri ihlaline karşı uyarıldı.

Konuyla ilgili gönderilen e-postada geliştiricilere ait özel anahtar bilgilerinin ve hesap tokenlerinin ortaya çıkmış olabileceği belirtildi. Hatanın ise web tarayıcısında yer alan ufak bir sorundan dolayı yaşandığı söyleniyor.

Twitter Geliştiricileri Uyardı

Twitter Geliştiricileri Uyardı

Twitter yaşanan olayla ilgili açıklamasında internet tarayıcısında yer alan hata nedeniyle geliştiricilere ait özel uygulama anahtarlarının ve hesap tokenlerinin ortaya çıkmış olduğunu belirtti. Bunun sebebi ise bu bilgilerin tarayıcı önbelleğinde doğru bir şekilde saklanmaması oldu.

Geliştiricilere gönderilen mesajda, “Hatanın düzeltilmesinden önce geliştirici uygulama anahtarlarınızı ve tokenlerinizi developer.twitter.com’da halka açık veya paylaşılan bir bilgisayar kullandıysanız, bunlar bu bilgisayardaki tarayıcının önbelleğinde geçici süreyle depolanmış olabilir.

Eğer sizden sonra aynı bilgisayarı kullanan bir kişi bu geçici süre zarfında internet tarayıcısının önbelleğini erişmeyi ve neyi aradığını biliyorsa o kişinin görüntülediğiniz anahtarlara ve tokenlere erişmiş olma ihtimali bulunuyor.” ifadelerine yer verildi.

Bahsedilen özel anahtar ve tokenlerin yüksek öneme sahip veriler olduğu belirtiliyor. Bu verileri ele geçiren kötü niyetli kişilerin geliştirici hesaplarına erişim sağlayabileceği söyleniyor. Sosyal medya devi verilerin sızdırılması sonrası şu an için şüpheli bir duruma rastlamadıklarını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum