Yatırım yapmaya başla!

Twitter’a Geçmişe Dönük Paylaşımlar için Kullanıcı Dostu Özellik Geldi

Twitter geçmişe dönük tweetlerin daha kolay düzenlenmesi için yeni bir özellik sundu.
Twitter’a Geçmişe Dönük Paylaşımlar için Kullanıcı Dostu Özellik Geldi

Popüler mikro blog servisi Twitter, kullanıma sunulduğu günden bu yana yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Şirket son olarak Instagram ve Facebook’a hikaye hizmeti veren girişim Chrome Labs’ı satın aldığını duyurmuştu. Sosyal medya devi kullanıcı sayısını her geçen gün arttırıyor ve sunduğu deneyimi de bu yönde geliştiriyor. Bilindiği üzere mikro blog sitesinde kullanıcılar tek bir paylaşım için 280 karakter kullanabiliyor. Tabi bu sınırlama pek çok kişi için yetersiz olmakta.

Ancak sosyal medya uygulaması bunun için kullanıcıların zincir şeklinde birbiri ile bağlantılı tweetler atmasına imkan sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar anlatmak istedikleri bir konuyu ifade etmek ve takipçiler tarafından anlaşılması daha kolay bir hal alıyor. Şirket bu özelliğin kullanımını daha da kolaylaştıracak bir hale getirdi. Artık geçmişe dönük tweetlerde düzenleme yapmak için profil sayfasına gitme gerekliliği olmayacak.

Twitter’a Yeni Düzenleme Kolaylığı

Twitter’a Yeni Düzenleme Kolaylığı

Twitter’da kullanıcıların yaptığı uzun paylaşımlar için alan yetersiz olduğunda, yazının devamı ayrı bir paylaşım olarak gösteriliyor. Tweet zinciri denilen bu paylaşımlarda yeniden düzenleme yapmak için profil sayfasına gitmek gerekiyor. İlgili paylaşımı bulmak için sayfayı aşağı doğru sürüklemek lazım. Sosyal medya devinin geliştirdiği yeni özellik bu gereksinimi ortadan kaldırıyor. Artık ana sayfada herhangi bir tweet yazarken sayfayı aşağı indirirken son yapılan paylaşımları görmek mümkün olacak.

Sayfanın en üstünde son atılan tweetler görünecek ve kronolojik sıralama ile aşağı doğru görüntülenecek. Bu bölümde bulunan ‘Tweet dizisine devam et’ seçeneği ile tweet zincirine yeni paylaşımlar eklenebilecek. Başka bir tweet içerisine ekleme yapmak için üç nokta şeklindeki butondan ilgili paylaşıma gitmek mümkün.

Yeni özelliğin yakın geçmişte yapılmış paylaşımlar için oldukça kullanışlı olduğu belirtiliyor. Önceki düzende eski bir tweeti bulmak için ekranda aşağı doğru gitmek gerekiyor ve bu durum epey zaman alabiliyor. Sosyal medya devi yeni düzenleme özelliğini tüm platform için kullanıma sundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum