Yatırım yapmaya başla!

Twitter Teknik Sorunlar Nedeniyle Fleets Özelliğinin Dağıtımını Yavaşlattı

Twitter geçtiğimiz günlerde duyurduğu Fleets özelliğinin dağıtımını yavaşlatıyor.
Twitter Teknik Sorunlar Nedeniyle Fleets Özelliğinin Dağıtımını Yavaşlattı

Sosyal medya uygulamaları kazandığı yeni özellikler ile kullanıcıların ilgisini sürekli canlı tutmayı amaçlıyor. Son yıllarda sosyal mecralarda en çok ilgi gören araçlardan birisi Hikayeler olmakta. İlk olarak Snapchat tarafından geliştirilen bu özellik daha sonra Instagram tarafından kopyalandı. İlerleyen dönemde Facebook ve WhatsApp’ta da bu özellik kullanılabilir hale geldi. Twitter ise bu özelliğe karşı uzun süredir sessizliğini koruyordu.

Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde sessizliğini bozdu ve Fleets adı verilen hikayeler özelliğini duyurdu. Şirket böylece Hikayeler özelliğini sunacak sosyal medya platformları arasına katılacağını açıklamış oldu. Twitter özelliğin dağıtımına dair yeni bir açıklama yaptı. Bazı teknik sorunların ortaya çıktığı belirtildi ve çözüm için uğraşıldığı açıklandı. Bu nedenle kullanıcıların Fleets özelliği için bir süre daha beklemesi gerektiği ifade edildi.

Fleets’te Bazı Sorunlar Tespit Edildi

Fleets’te Bazı Sorunlar Tespit Edildi

Twitter destek hesabından yaptığı açıklamada Fleets özelliğinde performans ve kararlılık sorunlarının tespit edildiğini duyurdu. Bu nedenle Fleets aracının dağıtımında yavaşlatmaya gidildiği belirtildi. Özelliğin dağıtımının başlaması ile beraber kullanıcılardan yoğun ilgi geldiği belirtiliyor. Bu da çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden oldu. Sorun yaşayan kullanıcılar gecikme, donma hatta çökme gibi durumlarla karşı karşıya kaldıklarını belirttiler.

Twitter ise iddia edilen sorunları doğruladı. Yapılan açıklamada, “Bazı performans ve kararlılık sorunlarını gidermek için Fleets aracının sunumunu yavaşlatıyoruz. Henüz bu özelliğe sahip değilseniz, birkaç gün daha alamayabilirsiniz. İnsanların Fleets özelliğine gösterdiği yoğun ilgiden dolayı mutlu olduk. Herkes için en iyi deneyimi sunduğumuzdan emin olmak istiyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Twitter’ın Fleets aracı diğer sosyal mecralardaki hikayeler özelliğinde olduğu gibi içeriklerin 24 saat içerisinde kaybolmasını sağlıyor. Ana akıştan farklı bir yerde gösterilen bu paylaşımlara kullanıcılar yanıt verebiliyor. Sorunların çözülmesi ile beraber önümüzdeki günlerde platform genelinde Fleets özelliğinin kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum