Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Fleets ile Hikayeler Özelliğini Sunacak Sosyal Medya Platformları Arasına Katılıyor

Instagram, Snapchat, Facebook gibi popüler uygulamalarda yer alan hikayeler özelliği Fleets adı ile Twitter’a geliyor.
Twitter, Fleets ile Hikayeler Özelliğini Sunacak Sosyal Medya Platformları Arasına Katılıyor

Sosyal medya uygulamaları günümüzde hemen herkes tarafından kullanılan başlıca platformlar haline gelmiş durumda. Facebook, Twitter, Instagram, WhatsApp, TikTok, Snapchat ve YouTube gibi mecralar milyonlarca insanın bir araya gelmesini sağlıyor. Geçen zaman içerisine bu platformların hepsi aldıkları güncellemeler ile büyük bir değişim geçiriyor. Sosyal mecraların benzer özellikleri kullanıcılara sunduğuna da sıkça tanık oluyoruz.

En çok kullanılan ortak özelliklerin başında ise Hikayeler geliyor. İlk olarak Snapchat tarafından geliştirilen bu özellik sonrasında Instagram tarafından kopyalandı. Devamında ise Facebook, WhatsApp ve YouTube gibi mecralarda hikaye paylaşımı yapılmasına imkan sağlayan araçlar sunuldu.

Mikro blog sitesi Twitter ise yıllardır bu özelliği getirmeye yönelik bir adım atmıyordu. Son açıklama ile Twitter da hikayeler furyasına katılmış oldu. Twitter’ın hikaye özelliği Fleets adıyla kullanıcılara sunuluyor.

Twitter’a Fleets Özelliği Geliyor

Twitter’a Fleets Özelliği Geliyor

Twitter’a gelecek olan Fleets özelliği diğer hikaye araçlarında olduğu gibi paylaşımların 24 saat içerisinde silinmesi esasına göre çalışıyor. Mikro blog sitesi diğer uygulamalarda olduğu gibi Fleets aracında da paylaşımları uygulamanın üst tarafında gösterecek.

Sosyal medya devinden bu özelliğe dair yapılan açıklamada, “Kullanıcılar, metin, Tweetler, fotoğraflar veya videolar ile Fleet oluşturabilecek ve Fleet’lerini çeşitli arka plan ve metin seçenekleriyle özelleştirebilecek. Fleets’de bir Tweeti paylaşmak için Tweetin altındaki “Paylaş” simgesine ve ardından “Fleet’de Paylaş” a basmak yeterli oluyor. Sonra, bazı metin veya emojilerle bunun hakkında ne düşündüğünü kullanıcı ekleyebilir. Yakın zamanda, çıkartmalar ve canlı yayın özelliği Fleets’de mevcut olacak.” ifadelerine yer verildi.

Bir kullanıcının profilini görebiliyorsanız Fleets paylaşımlarını da görebileceksiniz. Ayrıca bu kişinin Direkt Mesaj özelliği etkin ise Fleets’lerine herkes yanıt verebilecek. Şirket bu özelliği Brezilya, İtalya, Güney Kore ve Hindistan’da bir süredir test ediyordu. Yapılan testlerde kullanıcıların Fleets sayesinde sohbetlere daha rahat katıldığı görüldü.

Şirket test süreciyle ilgili açıklamasında, “Bir gün sonra kaybolduğu için Fleets, insanların kişisel ve gündelik düşüncelerini, fikirlerini ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu” ifadelerini kullandı. Fleets özelliği iOS ve Android için önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaşmış olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum