Yatırım yapmaya başla!

Twitter Erişilebilirlik Hizmetlerini İyileştirmek için Yeni Ekipler Kurdu

Twitter servislerini daha erişilebilir hale getirmek adına iki yeni ekip kurduğunu açıkladı.
Twitter Erişilebilirlik Hizmetlerini İyileştirmek için Yeni Ekipler Kurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, kullanıcılarına daha iyi hizmet sunmak adına pek çok farklı alanda geliştirmeler yapıyor. Toplumun her kesiminden tanınmış insanların da bulunduğu platform bünyesinde barındırdığı pek çok araç ile en iyi hizmeti sağlamayı amaçlıyor. Şirket kısa zaman önce bir konunun neden popüler olduğuna dair bilgi vereceği bir özellik üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Mikro blog devi geçtiğimiz aylarda sesli tweet atma özelliğini resmi olarak duyurmuştu. Ancak bu özellik erişilebilirlik araçlarına yönelik yaklaşımı nedeniyle çeşitli çevrelerden eleştiri almıştı. Twitter gelen eleştirilere kulak verdi ve kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak adına yeni ekipler kurduğunu duyurdu.

Twitter Yeni Ekipler Kurdu

Twitter Yeni Ekipler Kurdu

Mikro blog sitesi kullanıcılara daha iyi bir erişilebilirlik imkanı sunmak adına yeni ekipler kurduğunu açıkladı. Yapılan duyuruda, “Servisimizi daha erişilebilir kılmak adına daha çok şey yapmamızın gerektiğinin farkındayız ve yapacağız” ifadeleri yer aldı. Bu kapsamda iki yeni ekip kurulduğu açıklandı. Ekipler Erişilebilirlik Mükemmeliyet Merkezi ve Deneyim Erişilebilirliği Ekibi olarak sıralanıyor.

Erişilebilirlik Mükemmeliyet Merkezi, Twitter ofislerinden pazarlama dahil tüm faaliyetleri daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Deneyim Erişilebilirliği Ekibi ise mevcut ürünleri ve bu ürünlerin sahip olduğu özellikleri erişilebilir kılmak amacıyla kuruldu. Mikro blog sitesi önümüzdeki yıldan itibaren ses ve video kliplere otomatik olarak altyazı eklemeyi planlıyor. Böylece özellikle engelli kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanmış olacak.

Sosyal medya devinin yöneticilerinden Kayvon Beykpour konuyla ilgili açıklamasında, “Engelli topluluğumuzu göz önünde bulundurarak tüm ürünlerimizde daha fazla erişilebilirlik ve savunuculuk sağlamaya odaklanmış iki yeni ekip oluşturuyoruz.” ifadelerine yer verdi. Twitter’ın kullanıcılardan gelen geri dönüşler sonrası harekete geçmesi ilgili çevrelerde memnuniyet yarattı. Bu gibi ekipleri daha önce Twitter’ın rakibi olan başka şirketler kurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum