Yatırım yapmaya başla!

Twitter’dan Emoji Kullanımı ile ilgili Rahatlatan Karar!

Sosyal medya devi Twitter, paylaşımlarda kullanılan emojilerin kapladığı karakter sayısını sabitledi.
Twitter’dan Emoji Kullanımı ile ilgili Rahatlatan Karar!

Dünyanın en büyük mikro blog sitesi Twitter, geçen zaman içerisinde kullanıcılarına daha kullanışlı bir platform sunmak için yeni kararlar almaya devam ediyor. Twitter hatırlanacağı üzere geçtiğimiz dönemde özellikle sınırlı karakter sayısı kullanımı ile kullanıcılarından tepki çekiyordu. Kullanıcılardan gelen talepe kayıtsız kalmayan sosyal medya devi önemli bir karar alarak tek bir tweet içerisindeki mevcut karakter sayısını iki katına çıkarmıştı.

Böylece 140 olarak karakter sayısı 280’e çıkmıştı. Kullanıcıların başını ağrıtan bir diğer konu ise emoji kullanımı ile ilgili. Paylaşımlarda kullanılan emojilerin her biri farklı karakter sayısına denk geliyordu. Bu da emoji kullanımına sık başvuran kullanıcılar için can sıkıcı bir durum olmaktaydı. Ancak Twitter, son olarak aldığı karar ile kullanıcıları memnun edecek bir güncelleme yayınladı.

Emojilerin Harcadığı Karakter Sayısı Aynı Olacak

Emojilerin Harcadığı Karakter Sayısı Aynı Olacak

Günümüzde sosyal medya kullanıcılarının büyük bölümü duygularını daha akıcı ifade etmek için emoji kullanımına daha fazla başvurmaya başladı. Mikro blog sitesinde karakter sınırlaması olduğu için emojilerin kapladığı karakter sayısı bazı kullanıcıların canını sıkıyordu.

Ancak Twitter, bundan böyle her bir emojinin harcadığı karakter sayısını sabitledi. Böylece kütüphanedeki hangi emojiyi kullanırsanız kullanın aynı karakteri harcamış olacaksınız. Daha öncesinde bir emojinin içerisinde iki obje var ise 2 karakterin harcanmasına neden oluyordu. Bazı emojilerin içerisinde çok fazla bileşen olduğu için 10 karakterden fazla harcamak durumda kalınıyordu.

Twitter’ın yeni getirdiği düzenleme ile bundan sonra emojilerde kaç tane bileşen olursa olsun, sadece 2 karakterlik alan kaplaması sağlanacak. Paylaşımlarında emoji kullanımına ağırlık veren kullanıcılar için epey rahatlatıcı bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum