Yatırım yapmaya başla!

Twitter, Donald Trump’ın Paylaşımlarını Sansürlemeye Devam Ediyor

Twitter ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki çekişmede yeni bir gelişme daha yaşandı.
Twitter, Donald Trump’ın Paylaşımlarını Sansürlemeye Devam Ediyor

Mikro blog sitesi dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alıyor ve kullanıcı kitlesini hızla artırmayı sürdürüyor. Toplumun her kesiminden insanlar Twitter hesapları ile açıklama yapabiliyor ve gündem olabiliyor. Twitter’ı en çok kullanan kişilerin başında ise ABD Başkanı Donald Trump geliyor.

Bilindiği üzere son dönemde Trump ile Twitter arasında tansiyon yükselmiş durumda. ABD Başkanının yaptığı paylaşımlar Twitter tarafından siliniyor ya da uyarı etiketlerine maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde Twitter, Trump’ın paylaştığı bir videoyu sahte olduğu gerekçesiyle kaldırmıştı.

Özellikle son dönemde ABD’yi ayağ kaldıran George Floyd olayı sonrası Twitter ile Trump arasındaki gerginlik artarak devam ediyor. Mikro blog sitesi Trump’ın bir paylaşımına daha uyarı etiketi ekledi. Twitter’a göre bu paylaşım topluluk kurallarını ihlal ediyor. Kullanıcıların paylaşımı görüntülemesi için etikete tıklaması gerekiyor.

Twitter, Trump’ın Bir Paylaşımını Daha Sansürledi

Twitter, Trump’ın Bir Paylaşımını Daha Sansürledi

ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tweetler her daim çok konuşuluyor. Bu paylaşımlara bir yenisini daha ekledi ancak Twitter tarafından uyarı etiketi eklendi. Trump paylaşımında, “Ben başkan olduğum sürece Washington DC’de asla bir otonom bölge olmayacak. Denerlerse ciddi bir kuvvet ile karşılık bulacaklar” ifadelerine yer verdi. Twitter ise bu paylaşıma etiket ekledi ve gizledi.

Mikro blog sitesinin güvenlik ekibi bu paylaşımı alıntıladı ve “Bu tweete, taciz edici davranışlara karşı politikamızı ihlal ettiği, özellikle de bir gruba zarar vermeye yönelik tehdit unsuru barındırdığı gerekçesiyle kamu yararı için uyarı bildirimi yerleştirdik” açıklamasını yaptı. Uyarıda “Bu tweet, taciz içeren davranış hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti, ancak Twitter, tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi” açıklamasına yer verildi.

Twitter’ın Trump’a yönelik bu hamlesi ilk kez olmuyor. Hatırlanacağı üzere daha önce ABD’de öldürülen siyahi vatandaş George Floyd ile ilgili Başkan Trump, ‘Yağma başladığında ateş de başlar’ ifadesini kullanmıştı. Bu paylaşım için de Twitter tarafından benzer bir etiket yerleştirilmişti.

Twitter’ın kısıtladığı paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından beğenilemiyor ya da yanıtlanamıyor. Ancak alıntı yapılabiliyor. Sosyal medya devinin Trump’ın paylaşımlarına yönelik bu hamlesi sonrası ABD Başkanından bir açıklama gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum