Yatırım yapmaya başla!

Twitter’dan Donald Trump’ın Paylaşımlarını Zan Altında Bırakacak Hareket

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı iki paylaşımın altına ‘Gerçeklere Ulaşın’ uyarısı ekledi.
Twitter’dan Donald Trump’ın Paylaşımlarını Zan Altında Bırakacak Hareket

Popüler mikro blog sitesi Twitter dünya genelinde milyonlarca kullanıcıdan büyük ilgi görüyor. Özellikle Corona virüsünün yaygınlaşması ile beraber platformda yoğun bir haber akışı sağlandı. Tabi bu durum asılsız bilgilerin de yayılmasına neden oldu.

Sosyal mecra yalan bilgi paylaşımının önüne geçmek adına sürekli önlemler alıyor. Ancak yine de tam olarak bu paylaşımların önüne geçilebilmiş değil. Twitter’ı en çok kullanan kişilerden birisi ise ABD Başkanı Donald Trump olmakta.

Sosyal medya devi Trump’ın tepkisini çekecek yeni bir hamle yaptı. ABD Başkanı posta yolu ile oy kullanılmasına yönelik iki paylaşım yaptı. Twitter ise bu paylaşımların altında ‘Bu konu hakkındaki gerçekleri öğrenin’ şeklinde bir uyarıya yer verdi. Bu etiket ile Trump’ın söz konusu paylaşımlarının yanlış bilgi içerebileceği yorumları yapıldı.

Twitter’dan Trump’ı Kızdıracak Hareket

Twitter’dan Trump’ı Kızdıracak Hareket

Twitter’ın son dönemde doğrulanmış bilgilerin paylaşımına yönelik hamlelerde bulunduğu biliniyor. Bu çalışmaların geldiği nokta Trump’ın yapmış olduğu paylaşımda net olarak göründü. Trump’ın oy kullanımı ile yapmış olduğu paylaşımın altında “Posta yoluyla oy kullanmakla ilgili gerçeklere ulaşın” ibaresi yer alıyor.

Twitter’ın ilgili bilgilendirme sayfasında ise “Trump yanlış bir şekilde postayla oy kullanımının hileli seçime yol açacağını iddia ediyor. Ancak haber doğrulama kuruluşları ortada buna dair bir kanıt olmadığını belirtiyor.” açıklaması bulunuyor.

ABD seçimlerinin bu yıl Kasım ayı içerisinde düzenlenmesi planlanıyor. Seçim öncesi Twitter’ın da asılsız bilgi yayılımına karşı harekete geçtiği görülüyor. Şirketin bu hamlesi ABD Başkanı Trump’ın da tepkisini çekmiş görünüyor.

Başkan Trump Twitter ile beraber CNN ve Washington Post’u yalan haber yapmakla suçladı. Trump açıklamasında Twitter’ın ifade özgürlüğüne karşı davrandığını ABD Başkanı olarak bu duruma izin vermeyeceğini söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum