Yatırım yapmaya başla!

Twitter Devlet Destekli Hesaplara Yönelik Yeni Bir Etiket Hazırladı

Twitter devlet bağlantılı hesaplar ve medya kuruluşlarına yönelik yeni bir etiket geliştirdi.
Twitter Devlet Destekli Hesaplara Yönelik Yeni Bir Etiket Hazırladı

Sosyal medya platformlarında milyonlarca kullanıcının yanı sıra tanınmış isimler ve bilinen kuruluşlar da kendisini gösteriyor ve insanlar ile iletişime geçme imkanı buluyor. Bu platformlar arasında en çok kullanılanlardan birisi ise Twitter olmakta. Mikro blog sitesinde siyasiler, sanatçılar, sporcular ve resmi kurumlar olmak üzere pek çok hesap yer alıyor.

Platformun bu denli büyük potansiyele sahip doğrulanmış bilginin yanı sıra asılsız paylaşımların da yapılmasına neden oluyor. Mikro blog sitesi geçtiğimiz günlerde yaşanan ve tanınmış hesapların hedef alındığı bitcoin saldırısı sonrası önlemlerine yenilerini eklemeye devam ediyor.

Twitter daha önce sahte bilginin önüne geçme adına önemli adımlar atmıştı. Son olara bu adımlara bir yenisi daha eklendi. Kullanıcıların doğru bilgiye daha etkin ulaşması için devlet destekli hesaplar için yeni bir etiket geliştirildi. Bu etiket sayesinde asılsız bilgi paylaşımının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Twitter’dan Yeni Etiket

Twitter’dan Yeni Etiket

Twitter’dan yayınlanan blog yazısında yeni bir etiket geliştirildiği ve bu etiketlerin devlet destekli hesaplar tarafından kullanılabileceği belirtildi. Sosyal medya devi bu etiketlerin tanımlanacağı hesapları iki grup altında sıralıyor.

  • Dışişleri bakanları, kurumsal oluşumlar, büyükelçiler, resmi sözcüler ve önemli diplomatik liderler dahil olmak üzere kilit hükümet yetkilileri. Şu anda, yurt dışında devletin resmi sesi olan üst düzey yetkililere ve kurumlara odaklanıyoruz.
  • Devlete bağlı medya kuruluşları, baş editörleri ve / veya kıdemli personeli.

Twitter bu özelliği şu an için ABD, Çin, Birleşik Krallık, Fransa ve Rusya’da kullanıma sundu. Bu ülkelerde devlet destekli hesaplar ve medya kuruluşları ilgili etiketi kullanabiliyor. İlerleyen günlerde bu özelliğin daha fazla ülkede kullanıma sunulması bekleniyor. Hesapları bu şekilde etiketlenen kullanıcılar için itiraz hakkı bulunuyor. Twitter böyle bir durum sonrası paylaşımları denetleyeceğinin garantisini veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum