Yatırım yapmaya başla!

Twitter’ın Denetleme Ekibi Üst Kademe Yöneticilerin Kendilerini Dinlemediğini Söylüyor

Twitter’ın platformun güvenliği adına kurmuş olduğu kurulun üyeleri şirketin yöneticilerini kendilerini dinlemediğinden şikayetçi.
Twitter’ın Denetleme Ekibi Üst Kademe Yöneticilerin Kendilerini Dinlemediğini Söylüyor

Sosyal medya platformu ve mikro blog sitesi Twitter, milyonlarca kullanıcısı olan devasa bir ağ haline dönüşmüş durumda. Bu denli büyük bir platformda denetimin ve güvenliğin sağlanması adına pek çok farklı departman ve denetleme mekanizması gerekiyor. Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu bu denetimin sağlanması adına çeşitli kurullara yer veriyor. Şirket 3 yıl önce bu denetimin en etkin şekilde sağlanması adına Güven ve Emniyet Kurulu adını verdiği bir bölüm kurmuştu.

Platformun son derece büyük bir ağ olması uygunsuz durumların da oluşmasına neden oluyor. Twitter’da sıkça rastlanan taciz ve şiddet içerikli eylemlerin en iyi şekilde denetlenmesi adına şirket bu kurulu hayata geçirmişti. Ancak kuruldaki üyelerin yazdığı bir mektup içinde bulundukları durumdan memnun olmadıklarını gösteriyor. Üyeler yöneticilere verdikler tavsiye ve görüşlerin dikkate alınmadığını söylüyor.

Üst Yönetime Şikayet Mektubu

Üst Yönetime Şikayet Mektubu

Twitter’ın uygunsuz içeriklerin denetlenmesi adına kurduğu Güven ve Emniyet Kurulu üyelerinden, şirket yöneticilerine yönelik dikkat çekici ifadeler yer alan bir mektup gönderildi. Gönderilen mektubun ana konusu yöneticilerin kendi görüşlerine kayıtsız kalmasıyla ilgili. Üyelerin üst kademeye gönderdikleri tavsiyelere kulak verilmezken, kendilerine aylarca geri dönüş yapılmadığı belirtiliyor.

Kendilerine uzun zaman geri dönüş yapılmaması nedeniyle kurul üyeleri artık üst kademeyi bilgilendirmeyi bıraktıklarına mektupta yer veriyor. Medya kuruluşlarından kendilerine sosyal medya platformu ile ilgili demeç talepleri geldiğini ancak bu taleplere olumlu yanıt veremediklerini söyleyen üyeler, yaşanan iletişim eksikliği için ‘utanç verici’ ifadesini kullandı. Üyeler ayrıca kurulmuş olan ekibin geleceğinin nasıl olacağına dair şirket CEO’su Jack Dorsey’den randevu talebinde bulundular.

Twitter Kriz Anında Kurmuştu

Twitter Kriz Anında Kurmuştu

Twitter söz konusu konseyi 2016 yılında kurmuştu ve sosyal medya devi o dönem büyük bir krizin içerisindeydi. Şirketin üst düzey yöneticilerinin büyük bölümü istifa etmişti ve duruma Twitter CEO’su Jack Dorsey el koymuştu. Güven ve Emniyet kurulu sosyal medya platformunun en çalkantılı dönemlerinden birinde kurulmuş ve uygulamada yaşanan kötü muamele ve şikayetlerin denetlenmesi amaçlanmıştı.

İlk dönem kurulan plan işledi ancak son yıllarda Twitter’ın yöneticileri bu kuruldan gelen tavsiyelere kulak asmaz oldu ve kararları bizzat kendileri almaya devam etti. Konuyla ilgili Twitter’dan bir sözcü ise son dönemde şirket olarak iç projelere odaklandıklarını ve kuruldan gelen tavsiyeleri dikkate aldıklarını söyledi. Şirketin yönetim kademesinden kendilerine gelen bu mektuba herhangi bir dönüş olacak mı bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum