Yatırım yapmaya başla!

Twitter COVID-19 Paylaşımlarını Gerçek Zamanlı Gösterecek Bir Araç Geliştirdi

Twitter araştırmacıların işini kolaylaştırmak adına Corona virüsü ile ilgili paylaşımları bir araya toplayacak yeni bir araç geliştirdi.
Twitter COVID-19 Paylaşımlarını Gerçek Zamanlı Gösterecek Bir Araç Geliştirdi

Corona virüsünün dünya genelinde pandemi halini alması sonrası sosyal medya uygulamaları üzerinden sınırsız bir veri akışı sağlanmakta. İnsanlar Facebook, Twitter, WhatsApp gibi başlıca mecralardan salgına dair her gün sayısız paylaşımda bulunuyor.

Bu durum beraberinde asılsız bilgilerin yayılmasına da neden oluyor. Mikro blog sitesi Twitter, bu konunun istismar edilmesinin önüne geçmek adına sürekli yeni önlemler alıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde COVID-19 ile 4G bağlantılı komplo teorilerini destekleyen paylaşımları kaldırmaya başladı.

Bilindiği üzere bu virüs henüz çok yeni ve bilim insanları her gün yeni bir bilgiye ulaştığını ifade ediyor. Twitter bu anlamda araştırmacı ve geliştiriciler için yeni bir araç üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu araç sayesinde platformda salgınla ilgili yapılan tüm paylaşımlar araştırmacılar sayesinde daha kolay bir şekilde incelenecek.

Twitter’dan Salgına Yönelik Yeni Araç

Twitter’dan Salgına Yönelik Yeni Araç

Sosyal medya devi platformda Corona virüsü ile ilgili yapılan paylaşımları bir araya toplayacak yeni bir hizmet başlattı. Şirketten yapılan açıklamada, “Geliştiricilerin ve araştırmacıların koronavirüs salgını konusunda dünyanın öğrenmesine ve kolektif anlayışın gelişmesine yardımcı olacak ilham verici fikirlerle dolu olduğunun farkındayız” ifadelerine yer verildi.

COVID-19 akışı uç noktası adı verilen hizmet ile araştırmacı ve geliştiriciler, salgına dair her gün yapılan milyonlarca paylaşımı gerçek zamanlı olarak izleyebilecek.

Hizmet Twitter tarafından ücretsiz olarak kullanılacak ancak bunun için geliştiricilerin sosyal medya devine başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru kriterlerinde ise daha önce Twitter verileri ile çalışmış olma şartı aranacak. Twitter açıklamasında sayısız paylaşımı işleyip analiz edecek bir altyapıya sahip olduğunun altını çiziyor.

Böyle bir hizmet sayesinde araştırmacıların sahadan net bilgiler alabileceği belirtiliyor. Bu sayede salgının son durumu ve geleceğine dair yeni analizlerin yapılmasına yardımcı olunabilir. Aynı zamanda platformda yanlış bilginin yayılması da izlenebilir ve gerekli durumlarda müdahalede bulunmak söz konusu olabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum