Yatırım yapmaya başla!

Twitter Corona Virüsüne Karşı Önlem ve Tavsiyeler İçeren Açıklama Yaptı

Mikro blog sitesi Twitter, Corona virüsüne karşı almış olduğu önlemlere dair bir açıklama yaptı.
Twitter Corona Virüsüne Karşı Önlem ve Tavsiyeler İçeren Açıklama Yaptı

Bilindiği üzere Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında ülkeye yayılan Corona virüsü her geçen gün daha büyük bir tehdit haline geliyor. Salgın Çin ile sınırlı kalmadı ve dünyanın pek çok ülkesinde görülüyor. İran, Güney Kore, ABD ve Japonya gibi ülkelerde Corona virüsü vakalarına sıkça rastlamak mümkün. Ölü sayısının her geçen gün arttığı salgınla ilgili son açıklamalar 3 binden fazla insanın hayatını kaybettiğini gösteriyor. 90 binden fazla insanın ise salgına yakalandığı belirtiliyor.

Dünya Sağlık Örgütü ilan etmiş olduğu uluslararası acik güvenlik durumunu sürdürüyor. Sosyal medya şirketleri de Corona virüsüne karşı mücadeleye katılmış durumda. Geçtiğimiz günlerde bir Facebook çalışanında Corona virüsüne rastlanması tedirginliğin daha da artmasına neden oldu.

Asılsız bilginin yayılmasını önlemek amacıyla yeni önlemler alınıyor. Bu çerçevede son olarak mikro blog sitesi Twitter, salgına dair yeni açıklamalar yaptı. Şirket blog yazısında alınan önlemler hakkında bilgiler erdi ve kullanıcılarına tavsiyelerde bulundu.

Twitter’dan Corona Virüsü Açıklaması

Twitter’dan Corona Virüsü Açıklaması

Sosyal medya devi yapmış olduğu açıklama ile Corona virüsüne karşı yapılan araştırmalarda kullanıcılara en güvenilir bilgiyi sunmayı amaçladıklarını belirtti. Kullanıcıların yaptığı yazım hatalarını bile analiz ettiğini belirten şirket, konuyla ilgili her türlü gelişmeyi yakından takip ettiklerini açıkladı. Şirket Dünya Sağlık Örgütü ile koordineli bir şekilde çalıştığını ve 50 ülkede resmi ve yerel ortaklıklar kurduğuna dikkat çekiyor.

Ortaklıkların kurulduğu ülkeler Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bolivya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Finlandiya, Fransa, Almanya, Guatemala, Honduras, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İtalya, Japonya, Malezya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Filipinler, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland, Birleşik Krallık, Uruguay, ABD, Venezuela, Vietnam olarak sıralandı.

Yanlış Bilgiye Geçit Yok

Yanlış Bilgiye Geçit Yok

Şirket açıklamasında asılsız bilgi yapan hesaplara karşı geçit vermeyeceğini özellikle vurguluyor. Bununla beraber konuyla ilgili hükümetlerden ve akademisyenlerden doğru bilgilerin yer aldığı paylaşımların yapılması için çağrıda bulunuyor. Corona virüsü üzerinden aldatıcı reklamlar yapan kullanıcıların da engelleneceği kaydedildi.

Sosyal medya devi ayrıca yardım faaliyetlerini desteklemek adına çalışanlarından bağış toplayacağı bir kampanya başlattı. Bu kampanya ile çalışanlar kar amacı gütmeyen kuruluşlara bağışta bulunabiliyor. Twitter kullanıcılara en doğru bilgiyi almaları için Dünya Sağlık Örgütü’nü ve bulundulları ülkelerin sağlık bakanlıklarını takip etmelerini öneriyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Şüpheli veya kötü eğilimli bir şey görürseniz bize doğrudan rapor edin. En önemlisi Tweet atmadan önce bir kere daha düşünün.” ifadelerine yer verildi. Bununla berabe doğru bilgi için UNESCO iş birliği ile kurulan @TwitterSafety ve @Policy hesaplarının da takip edilebileceği belirtildi. Milyonlarca kişinin bilgi paylaşımı için kullandığı başlıca platformlardan biri olan Twitter, kullanıcıları korumaya devam edeceğinin altını çiziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum