Yatırım yapmaya başla!

Twitter’a Gelen Son Güncelleme Çin’deki Huawei Telefonlardan İndirilen Fotoğrafları Siliyor

Twitter’ın Huawei telefonlara yönelik yayınladığı güncelleme sonrasında Çin’de indirilen fotoğrafların silindiği belirtiliyor.
Twitter’a Gelen Son Güncelleme Çin’deki Huawei Telefonlardan İndirilen Fotoğrafları Siliyor

Çin’in teknoloji devi Huawei, ülke genelinde de çok geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Ancak ülkede çok sayıda internet sitesinin yasaklı olduğu biliniyor. Ülkenin katı kuralları ve dayatmacı politikası pek çok popüler internet ortamının yasaklanmasına zemin hazırlıyor. Söz konusu yasaklı sitelerden biri ise popüler mikro blog sitesi Twitter olmakta.

Popüler sosyal medya uygulaması kullanıcılarına yönelik sıklıkla yeni güncellemeler yayınlıyor. Ancak Çin’de mevcut Twitter yasakları sonrası, yayınlanan bir güncelleme Huawei kullanıcılarını olumsuz yönde etkiledi. Yayınlanan yeni güncelleme sonrası ülke genelinde Twitter uygulamasından indirilen fotoğrafların silindiği belirtiliyor.

Twitter’dan İndirilen Resimler Siliniyor

Twitter’dan İndirilen Resimler Siliniyor

Twitter’da yaşanan bu durum ilk olarak bir kullanıcının arkadaşının köpeğine ait fotoğrafları indirmesi ile ortaya çıktı. Huawei cihaz üzerinde kurulu yazılım fotoğrafın Twitter üzerinden indirildiğini fark ediyor ve verdiği bir uyarı sonrası fotoğrafı otomatik olarak siliyor. Çin’de Huawei cihaz kullanan pek çok kullanıcı söz konusu durumdan etkilendiklerini ifade etti.

Yaşanan bu sorunun tam olarak nereden kaynaklandığı ise halen merak konusu. Yaşanan sorun Twitter kaynaklı mı yoksa Huawei’den kaynaklı mı olduğu bilinmiyor. Ancak yaşanan durumla ilgili testler yapan kullanıcılar, bu durumun sadece Twitter uygulaması üzerinden yaşandığını, üçüncü parti Twitter uygulamaları ve tarayıcı üzerinden bu durumun gerçekleşmediği görülüyor. Bazı kullanıcılar ise Twitter’ın eski versiyonlarını yükleyerek bu sorunu aştıklarını ifade etti.

Çin’e özel ve sadece Huawei kullanıcılarında yaşanan bu durum ilerleyen günlerde düzelir mi bekleyip göreceğiz. Ayrıca bu durum, kullanıcının Huawei marka ürünlere bakış açısını değiştirip değiştirmeyeceği de ayrı bir merak konusu. Son zamanlarda yaşanan tüm bu gelişmelere bakıldığında ABD ile Çin arasında yaşanan gerilimden en zararlı çıkan şirketlerin başında Huawei’nin geldiğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum