Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su Tercih Ettiği Arama Motorunu Açıkladı

Twitter CEO’su Jack Dorsey varsayılan arama motoru olarak DuckDuckGo’yu kullandığını takipçileri ile paylaştı.
Twitter CEO’su Tercih Ettiği Arama Motorunu Açıkladı

Günümüzde milyonlarca kullanıcı internette bir yere ulaşmak için arama motorlarını kullanıyor. Halihazırda kullanılan çok sayıda arama motoru mevcut ancak bunlar arasında en çok kullanılanı hiç kuşkusuz Google olmakta. Hazırlanan raporlar Google’ın arama trafiğinin yüzde 90’ını elinde tuttuğunu gösteriyor. Diğer yandan Bing, Yandex, başta olmak üzere pek çok alternatif arama motoru hizmeti mevcut.

Popüler sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, kullandığı arama motoru ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Dorsey Twitter hesabından yaptığı açıklama ile hangi arama motorunu kullandığını takipçileri ile paylaştı. Jack Dorsey açıklamasında DuckDuckGo’yu sevdiğini söyledi ve varsayılan arama motorunun bir süredir bu servis olduğunu ifade etti. Sosyal medya platformunun patronunun arama motoru olarak Google’ı tercih etmemesi dikkat çekti.

Dorsey’den İlginç Paylaşım

Dorsey’den İlginç Paylaşım

Dünyada kullanıcıların büyük bölümü Google arama motorunu kullanıyor. Twitter’ın patronu Jack Dorsey, farklı bir arama servisi kullandığını açıkladı ve tercihinin DuckDuckGo olduğunu söyledi. Twitter CEO’su paylaşımında “DuckDuckGo’yu seviyorum. Bir süredir varsayılan tarayıcım o. Uygulaması daha da güzel!” ifadelerine yer verdi.

Google’ın arama motoru servisinde kullanıcıların verilerini sakladığı biliniyor. Şirket bunu kullanım deneyimini iyileştirmek adına yaptığını belirtiyor. Bing, Yandex gibi arama motorları da bu verileri tuttuğunu kullanıcılarına açıklıyor. Ancak bu verilerin başka platformlara satılma ihtimali pek çok kullanıcıyı huzursuz ediyor.

DuckDuckGo Gizlilik ile Ön Plana Çıkıyor

DuckDuckGo Gizlilik ile Ön Plana Çıkıyor

DuckDuckGo adlı arama motoru ise kullanıcıların verilerini saklamadığını ve gizlilik kurallarının daha katı olduğunu belirtiyor. Dorsey’in kullandığı tarayıcıda günlük 40 milyon sorgu yapıldığı belirtiliyor. Google’da ise bu rakam 6 milyara yakın. DuckDuckGo kullanıcıların reklam ve IP adreslerini de kesinlikle takip etmediğini ifade ediyor.

Şirket Ekim ayında yaptığı açıklamasında “Bir günde 10 milyon özel aramaya ulaşmak 7 yılımızı aldı. Daha sonra iki yıl içerisinde 20 milyona ulaştık ve şimdi bir yıldan daha az bir sürede 30 milyon rakamına ulaştık” ifadelerine yer vermişti. Bu rakamlar Google’ın verilerine göre çok ufak olsa da gizlilik konusunda hassasiyeti olan kullanıcıların tercihini DuckDuckGo’dan yana kullandığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum