Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su Jack Dorsey 2018’de 1.40 Dolar Olan İlk Maaşını Aldı

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, 2018 maaşıyla tüm dünyada manşetlere yerleşti. Çünkü Dorsey’nin ilk maaşı 1.40 dolar olarak kaydedildi.
Twitter CEO’su Jack Dorsey 2018’de 1.40 Dolar Olan İlk Maaşını Aldı

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, 2018’de dev platformdan aldığı maaşla dikkat çekti ki kendisinin ilk maaşı 1.40 dolar olarak açıklandı. 2015 yılında şirketin CEO koltuğuna oturan Jack Dorsey’nin ilk 3 yıl boyunca maaş almadığı, 2018 içinse 1.4 dolarlık maaş aldığı belirtildi.

Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildirilen raporda açıklanan sembolik rakam tüm dünyada yankı uyandırırken 1.40’ın Twitter’ın şu anda 280’e kadar uzatılan eski 140 karakter sınırına atıfta bulunduğu söylendi. Şirket raporunda, bunun Dorsey’nin Twitter’ın uzun vadeli değer yaratma potansiyeline olan bağlılığının ve inancının kanıtı olduğunu belirtti. Ayrıca Dorsey’nin diğer tüm tazminat ve yararları kabul etmediği de söylendi.

Dosyalamada; “Twitter’ın uzun vadeli değer yaratma potansiyeline olan bağlılığının ve inancının bir kanıtı olarak CEO’muz Jack Dorsey, 2015, 2016 ve 2017 için tüm ödenek ve faydaları reddetti” dendi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey 2018’de 1.40 Dolarlık Maaşının Nedeni 2018 yılında da 1.40 dolar dışındaki tüm ödenek ve yan yardımları reddettiğini belirtti. Ne var ki bu Jack Dorsey’nin fakir olduğu anlamına gelmiyordu. 2017 yılı raporuna göre Jack Dorsey, 16 milyon Twitter hissesine sahipti ve Salı günkü hisse fiyatıyla payı 557 milyon dolara tekabül ediyordu. Ayrıca ikinci şirketi olan Square’deki CEO göreviyle de kazanç elde ediyordu.

2018 boyunca Jack Dorsey, düzenleyicilere bildirilen dosyalamalara göre 80 milyon dolar değerinde Square hissesini elden çıkarmıştı.

Twitter CEO’su Jack Dorsey 2018 Maaşına Rağmen Fakir DEğil Kaldı ki Jack Dorsey, küçük bir maaş alan tek teknoloji yöneticisi de değildi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Alphabet CEO’su Larry Page de yılda sadece 1 dolar kazanıyordu. Ayriyeten Tesla CEO’su Elon Musk da şirketi 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşana kadar şirketten maaş almayacağını duyurmuştu.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel de 1 dolarlık maaş alıyordu ama o diğer ödenek ve yan yardımlardan faydalanıyordu. Tabii tüm bu sembolik maaşların arkasındaki ana fikir, hepsi de firmasında ana hissedar olan söz konusu CEO’ların şirketlerine olan inançlarıydı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum