Yatırım yapmaya başla!

Twitter CEO’su Bitcoin’in White Paper Metninden Çok Etkilendiğini Açıkladı

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Bitcoin'in White Paper metnini okuduğunu ve bundan çok etkilendiğini açıkladı. İşte detaylar;
Twitter CEO’su Bitcoin’in White Paper Metninden Çok Etkilendiğini Açıkladı

Dünyanın en büyük ekonomilerinde yaşananlar, kripto para piyasasını gölgede bıraktı. 2017 yılında gösterdikleri üstün performansın ardından 2018 yılında sessizliğe bürünen piyasa ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya başlandı. Ayrıca piyasa değerine göre ilk 10 sıralamasına baktığımız zaman, dengelerin fazlasıyla değişmeye başladığı da dikkatlerden kaçmıyor.

Bu sessizlik içinde Twitter CEO’sundan hareket kazandıracak bir yorum geldi ve Bitcoin White Paper metninden etkilendiğini söyledi.

White Paper'dan Çok EtkilendimJack Dorsey, kripto para dünyasına olumlu bakan isimler arasında yer alıyor. Aynı zamanda bitcoin biriktirdiği de biliniyor ve geçen günlerde 29 dolar değerinde bitcoin aldığı duyuldu. Twitter hesabı üzerinden bir ekran görüntüsü ile bu bilgiyi paylaşan Dorsey, şimdi de kripto paranın White Paper metnine övgüler yağdırdı.

Dorsey, Bitcoin’in White Paper metnini okuduktan sonra adeta büyülendiğini dile getirirken, bitcoine ve blockchain teknolojisine olan inancını bir kere daha göstermiş oldu. Aynı zamanda Dorsey, genellikle 25 dolarlık bitcoin alımı yapıp, bunu diğer insanlara duyurarak, daha fazla benimsenmesini sağlama etkinliğine de katkı sağladı.

Mobil ödeme sistemi girişimi Square’in de CEO’su olan Dorsey, podcastleriyle ünlü Marty Bent’in konuğu oldu.

Square ofisinde Bent’in sorularını yanıtlayan Dorsey, St. Louis’de büyüdüğü dönemlerde kriptografiye ilgi duymaya başladığını açıkladı. Dorsey, “Orada süper aktif bir hacker kültürümüz vardı,” ifadelerini kullandı. Daha sonraları bitcoin ile tanıştığını söyleyen Dorsey, Satoshi Nakamoto’nun yazdığı White Paper metnini okuyunca çok etkilendiğini dile getirdi.

Satoshi’nin Bitcoin’i ve işleyiş mekanizmasını çok iyi bir şekilde ele aldığını söyleyen Dorsey, “Bunu okuyunca, gerçekten ne kadar güzel yazılmış bir metin diye düşündüm. Bana kalırsa o white paper, bilgisayar ve yazılım dünyasının son 20 yılında yapılmış en iyi işti,” ifadelerini kullandı.

Metni okuduktan sonra Bitcoin’e sıkı sıkıya sarılan Dorsey, Ocak 2017 tarihine kadar gerçekten bir olaya dahil olmadan gelmişti.

Ocak 2017'ye Kadar Çok İlgilenmediDaha sonra ise bir ödeme mekanizması geliştirmek için Mike Brock adlı bir mühendisle birlikte çalışmaya başladı. Daha önceleri hiçbir Cash App hack haftasına katılmamış olan Dorsey, 16 Mayıs 2018 tarihinde bu etkinlikten bir fotoğraf tweetledi. Bu etkinlikte geliştirdikleri ürünü ile BTC entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını ve daha sonra bir kahve aldıklarını söyledi.

Dorsey bununla ilgili duygularını; “Bitcoin’i biriktirip, caddenin karşısına geçip geçemeyeceğimizi ve Apple Pay kartımızı kullanarak, onunla bir fincan kahve almak için harcayabileceğimizi öğrenmek istedim. Ertesi hafta kendisiyle bir kahve aldım ki gerçekten çok güzeldi,” şeklinde açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum